wybuch gazu

Niestety, ale w domowych budżetach Polaków kolejny raz zostanie mniej pieniędzy. Wszystko z powodu rosnących opłat za gaz. Wiadomo już, że od 1 sierpnia rachunki za gaz będą wyższe. Padły konkretne kwoty i co tu dużo ukrywać, nie powiało optymizmem.

W tym tekście przeczytasz:

  • Podwyżki cen gazu dla gospodarstw domowych stały się faktem.
  • Nie każdy równomiernie odczuje wzrost rachunków. Wszystko zależy od celu, na który konsumujemy gaz.

Przeczytaj także o ataku nożownika w centrum handlowym. Polska policja poszukuje mężczyzny.

Wzrost opłaty za gaz. Odczujemy go w naszych portfelach

Niestety nie mamy dla Państwa dobrych informacji. Kolejne podwyżki stały się faktem. Szaleją nie tylko ceny na półkach sklepowych, ale szaleją także ceny w rachunkach za korzystanie choćby z gazu na potrzeby gospodarstwa domowego. Od 1 sierpnia musimy przygotować się na zdecydowanie wyższe wydatki.

O podwyżce stawek za gaz poinformował właśnie PGNiG i dotyczy ona obiorców detalicznych, którymi w dużej mierze są właśnie gospodarstwa domowe. Z taryf, opublikowanych przez PGNiG możemy wyczytać, że ceny gazu wzrosną aż o 12,4% w stosunku do tego, co płaciliśmy za niego teraz. Warto jednak zauważyć, że nie każdy odczuje podwyżki równomiernie. Wszystko zależy od celu, na który konsumujemy gaz.

W najmniejszym stopniu, jak zauważa portal biznesinfo.pl, podwyżki gazu odczują osoby, które korzystają z niego wyłącznie w celach kulinarnych, a więc posiadają kuchenki gazowe. Rachunki za gaz wzrosną o 5,35%. Tak różowo nie będzie jednak dla innych odbiorców.

Na wyższe rzędu 7,45% opłaty za gaz muszą przygotować się od 1 sierpnia wszyscy, którzy używają gazu do podgrzewania wody. Jeszcze więcej, bo aż o 7,9% więcej niż poprzednio zapłacą za gaz odbiorcy, wykorzystujący go do ogrzewania swoich gospodarstw domowych. Średni rachunek w tym przypadku wzrośnie nawet o ponad 20 złotych.

Jak widać, wyjątkowo tani w ostatnim czasie gaz, znów idzie do góry. Podobnie zresztą, jak ceny paliw na stacjach benzynowych. Niestety niewiele wskazuje na to, że rosnące ceny w najbliższym czasie się zatrzymają. Jest coraz to drożej, także w sklepach, a wszystko wskazuje na to, że znów będzie drożej i jeszcze raz drożej. Rosnąca inflacja nie odpuszcza.

źródło: biznesinfo.pl, media

Zobacz również: