wybuch gazu

Już za sześć dni rozpoczynają się letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Tymczasem z wioski olimpijskiej napływają niepokojące informacje odnośnie sytuacji koronawirusowej. Czy Igrzyska wystartują na czas?

Koronawirus na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Niestety, ale niepokojące informacje pojawiły się w mediach wczoraj późnym wieczorem czasu polskiego. Potwierdził je już komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W wiosce olimpijskiej, w której już zgromadzili się uczestnicy rozpoczynających się w przyszłym tygodniu Igrzysk Olimpijskich wykryto pierwszy przypadek koronawirusa. Szef zespołu kierowniczego Toshiro Muto potwierdził, że pozytywny wynik testu na COVID-19 pojawił się u osoby przybyłej z zagranicy, która uczestniczy w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich. Nie wiadomo jednak, kim jest ta osoba, czy to sportowiec a może członek sztabu szkoleniowego. Zamknięci w bańce organizatorzy i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich nie udzielają zbyt wielu informacji.

Pytanie co dalej z Igrzyskami? Czy nie są zagrożone? Na ten moment wydaje się, że nie. Stąd przeprowadzane są wnikliwe testy, aby jak najszybciej odseparować osoby zakażone od pozostałych, by koronawirus nie rozprzestrzeniał się w tzw. olimpijskiej bańce.

Przypomnijmy, że Igrzyska Olimpijskie są opóźnione o rok. Większość konkurencji odbędzie się bez udziału publiczności w ścisłym reżimie sanitarnym. Koronawirus pokrzyżował organizatorom wiele planów, także wielu sportowców z powodu COVID-19 nie weźmie udziału w Olimpiadzie w Tokio. Miejmy nadzieję, że Igrzyska Olimpijskie jednak się odbędą. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by na tydzień przed imprezą miałoby być inaczej.

źródło: TVP Info, PAP

  1. 8-latek utopił się na oczach rodziców. Nikt nie ruszył na pomoc… Drastyczne nagranie
  2. Nowe wieści w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. Policja ostrzega mieszkańców regionu i wyznacza nagrodę pieniężną
  3. Senator PiS ostro o swojej partii. „Nie ma szacunku dla ludzi”

Zobacz również: