awantura na miesięcznicy smoleńskiej
fot. Facebook

Dzisiaj odbyło się kolejne już upamiętnienie ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Na miesięcznicy pojawili się najważniejsi politycy, włącznie z Jarosławem Kaczyńskim czy Premierem Rzeczypospolitej Polskiej, Mateuszem Morawieckim. Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu zostały jednak zakłócone. Interweniowała policja i żandarmeria wojskowa. Mamy nagrania.

Awantura podczas miesięcznicy smoleńskiej

Upamiętnienie ofiar Katastrofy Smoleńskiej rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej. Następnie wszyscy przeszli pod pomniki Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej, usytuowane na placu Piłsudskiego.

„Oprócz szefa rządu Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej uczcili m.in. wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef KPRM Michał Dworczyk oraz wiceprezes PiS i szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.” – relacjonuje portal Interia.pl.

Równolegle z uroczystościami upamiętniającym i składaniem wieńców pod pomnikami, trwała pikieta. „Brał w niej udział m.in. Zbigniew Komosa, warszawski przedsiębiorca, który po raz kolejny złożył pod pomnikiem wieniec z napisem: „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Naród polski. Spoczywajcie w pokoju” i z dopiskiem: „Stop kreowaniu fałszywych bohaterów!”.” – czytamy w Interii.

Wywiązało się spore zamieszanie, wręcz awantura. Interweniować musiała policja i żandarmeria wojskowa. Całość widać na poniższym nagraniu, od 01:03:00.

źródło: Interia.pl, Facebook

Zobacz również: