nie żyje
zdjęcie ilustracyjne, youtube

Do poważnego wypadku busa doszło na wysokości Zielonej Góry. Droga S3 w kierunku Nowej Soli jest zablokowana. Busem jechało osiem osób, w tym siedmioro dzieci. Po najcięższej poszkodowaną 12-letnią dziewczynkę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Znamy szczegóły wypadku i wiemy, jaki jest stan zdrowia pozostałych poszkodowanych.

Poważny wypadek busa, którym jechało siedmioro dzieci

„Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godz. 11 na 200. kilometrze S3 – to jej odcinek między Zieloną Góra a Nową Solą. Ruch na jezdni w kierunku Nowej Soli jest wstrzymany.” – czytamy w portalu Onet, który jako jeden z pierwszych poinformował o groźnym wypadku.

O szczegółach wypadku opowiedziała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. „Busem jechało osiem osób, w tym siedmioro dzieci w wieku od 11 do 15 lat. W wypadku ciężko ranna została 12-letnia dziewczynka, którą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala.” – możemy przeczytać na łamach Onetu.

Wiadomo też, jaki jest stan zdrowia pozostałych poszkodowanych. Tutaj przekazywane informacje są dużo bardziej optymistyczne. „Pozostałe dzieci nie odniosły poważnych obrażeń. Czworo z nich zostało opatrzonych na miejscu i karetki pogotowia przewiozły je na badania do szpitala.” – dodaje Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Na miejscu pracują policjanci, którzy próbują ustalić przyczyny wypadku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że Volkswagen Caravelle, którym podróżowały dzieci uderzył w stojącego na pasie awaryjnym wojskowego Tarpana Honkera. W wojskowym pojeździe nikogo nie było. Zabezpieczał on stojącą przed nim ciężarówkę wojskową, w której pęknięciu uległa jedna z opon. Tarpan Honker był widoczny, miał włączone światła awaryjne. Nie wiadomo, dlaczego kierowca busa, wiozący dzieci, wjechał w stojący na pasie awaryjnym pojazd. To ustalą mundurowi.

źródło: PAP, Onet.pl

  1. Śmierć małżeństwa. Osierocili małe dziecko. Podejrzany ze względu na stan zdrowia nie może zostać przesłuchany
  2. Zmarł kilka godzin po szczepieniu. Pfizer wydał oświadczenie
  3. Makabra na weselu. Tego przyjęcia goście nie zapomną do końca życia

Zobacz również: