Iga Świątek

Iga Świątek coraz odważniej pnie się na sam szczyt tenisowej kariery. Coraz ważniejsze zwycięstwa, coraz lepsze miejsce w rankingu WTA i przede wszystkim coraz więcej pieniędzy. Wszystko układa się dla Igi Świątek jak w bajce, ale trzeba przyznać, że Polka zasłużyła sobie na to ciężką pracą.

Ile zarobiła Iga Świątek?

Iga Świątek dobrą dyspozycję potwierdza na trwającym obecnie Wimbledonie. Polka przez pierwsze trzy mecze przeszła, niczym burza. W pierwszej rundzie bez straty seta pokonała Hsieh Su-wei. W drugiej, także 2:0, Wierę Zwonariową. Prawdziwy koncert Iga Świątek dała w trzeciej rundzie Wimbledonu, gdzie oddając tylko jednego gema, odprawiła z kwitkiem Irinę-Camelia Begu. W czwartej rundzie na tenisistkę z Polski czeka Uns Dżabir, rozstawiona z numerem 21. Polka ma numer dziewiąty. Patrząc na nakręcającą się z meczu na mecz Igę Świątek, możemy być przekonani, że i tym razem, urodzona w Warszawie tenisistka nie pozostawi złudzeń, kto jest lepszy.

Dobra forma Igi Świątek i kolejne zwycięstwa wiążą się rzecz jasna z gratyfikacjami finansowymi. Jak wyliczył portal Sportowe Fakty WP, Iga Świątek za trzy zwycięstwa na tegorocznym Wimbledonie zarobiła już około 950 tysięcy złotych. Jeśli wygra w czwartej rundzie i tym samym awansuje do ćwierćfinału, to zgarnie blisko 1,6 miliona złotych. Jeszcze większe pieniądze, a mianowicie, 2,45 miliona złotych czekają w półfinale. Za awans do finału Iga Świątek może zarobić z kolei aż 4,73 miliona złotych, a triumf w Wimbledonie został wyceniony na blisko 9 milionów złotych.

Przypomnijmy, że do tej pory Iga Świątek największą wypłatę zainkasowała za triumf we French Open. Na kortach Rolanda Garrosa w 2020 roku Polka zarobiła około 7 milionów złotych. Od tego momentu jej kariera nabrała niesamowitego rozpędu i część ekspertów widzi dla niej perspektywy, by na długie lata stała się numerem jeden kobiecego tenisa. Tego Idze życzymy!

źródło: inf. własna, Sportowe Fakty WP

  1. Niczego nieświadoma kobieta szła ulicą. To, co wydarzyło się później przekracza ludzkie pojęcie
  2. Ze sklepów znikną popularne produkty. Nowe prawo jest bezwzględne
  3. Przywracają godzinę policyjną. Kolejne kraje, w tym Polska, podążą tą samą drogą?

Zobacz również: