ból pleców
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Mało ludzi ma pojęcie, że ból pleców nie musi mieć koniecznie związku z kręgosłupem. Powodów bólu pleców jest zdecydowanie więcej, ale jeden z nich szczególnie zaskakuje. Mało kto miał o nim pojęcie! Chodzi o niedobory wody w organizmie.

Jeżeli narzekasz na ból pleców, sprawdź czy to nie przez brak wody w organizmie

„Odwodnienie organizmu objawia się najczęściej zmianą koloru moczu, suchością skóry, nudnościami lub wymiotami.” – przypomina portal o2.pl. Rzeczone źródło jednocześnie wymienia także ból pleców jako jeden z objawów braku wody w organizmie.

„Według statystyk 80 proc. dorosłych osób w pewnym okresie swojego życia skarży się na nieuzasadnione bóle pleców.” – wylicza o2.pl. Większość ludzi nie ma najmniejszego pojęcia, że w niektórych przypadkach to właśnie brak wody w organizmie objawia się bólem pleców.

Co za tym idzie, zamiast iść do lekarza, wystarczy odpowiednio nawadniać nasz organizm. Owszem, w zdecydowanej większości ból pleców wiąże się z chorobami zwyrodnieniowymi, urazami czy przeciążeniem. Niemniej jednak warto sprawdzić, czy spożywamy odpowiedną ilość wody. Jeśli nie, wówczas odpowiednie nawodnienie może rozwiązać problemy z kręgosłupem i jego bólem, które potrafią być naprawdę dokuczliwe.

„Dlaczego kiedy jesteśmy odwodnieni dokucza nam ból pleców? Dzieje się tak, ponieważ za mało wody w organizmie powoduje nieprawidłowe działanie mięśni. Wówczas nasze mięśnie sztywnieją. Ich długotrwałe napięcie sprawia, że pojawiają się bóle w różnych częściach ciała, a także w okolicach pleców.” – pisze o przyczynach bólu pleców ze względu na małą ilość wody w organizmie portal o2.pl.

Dietetycy zalecają aby pić co najmniej 2 litry wody dziennie. To pozwoli odpowiednio nawodnić nasze ciało. Na ból pleców pomagać może także spożywanie produktów bogatych w błonnik.

Pamiętaj jednak, jeśli odpowiednie nawadnianie nie eliminuje bólu pleców, udaj się do lekarza specjalisty, bowiem problem jest dużo bardziej skomplikowany i nie warto czekać, aż sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej.

źródło: o2.pl, inf. własna

  1. Niczego nieświadoma kobieta szła ulicą. To, co wydarzyło się później przekracza ludzkie pojęcie
  2. Szykuje się ogólnoświatowa katastrofa? Koronawirus to przy tym „nic”
  3. Prof. Horban przestrzega Polaków. Mocne słowa na konferencji prasowej

 

 

Zobacz również: