Jarosław Gowin

Nie milkną echa odejścia trzech posłów z Prawa i Sprawiedliwości. Rząd zawisnął na włosku i niewykluczone, że konieczne będą przedterminowe wybory parlamentarne. Takiego wariantu nie wyklucza Jarosław Gowin, który mówi wprost, że wszystko w rękach… Porozumienia.

Jarosław Gowin odważnie o wcześniejszych wyborach

Choć wydawało się, że Jarosław Gowin i jego zapędy do odgrywania coraz to większej roli w Zjednoczonej Prawicy zostały ukrócone przez Jarosława Kaczyńskiego, to jednak ostatnie wydarzenia w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość straciło trzech posłów, znów wzmocniły pozycję lidera Porozumienia w obozie władzy. Do tego stopnia, że Jarosław Gowin znów odważnie poczyna sobie w wywiadach prasowych. Stawia Prawu i Sprawiedliwości mocne warunki.

„Mirażem jest mówienie o jakimś rządzie technicznym stworzonym przez opozycję tak jak i mirażem są też nadzieje, że da się zbudować stabilną większość w ramach Zjednoczonej Prawicy, ale bez Porozumienia.” – wyjawił na antenie Polsat News, Jarosław Gowin.

Jednocześnie lider Porozumienia przyznał, że nie wyklucza poparcia wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego, co było by poważnym krokiem do przedterminowych wyborów. „Albo Porozumienie będzie częścią obozu rządowego lub czekają nas dwie alternatywy: przedterminowe wybory, albo rząd mniejszościowy.” – rzucił na antenie rzeczonego źródła lider Porozumienia.

Gowin powiedział, że chce kontynuować projekt Zjednoczonej Prawicy, jednak muszą zostać spełnione określone warunki. Nie za wszelką cenę. O jakie warunki chodzi? „Na pewno nigdy nie zgodzimy się na znaczące podniesienie podatków dla małych i średnich polskich firm.” – przyznał Jarosław Gowin. To może oznaczać storpedowanie Nowego Polskiego Ładu. Jeśli Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość zechcą pozostać przy władzy, będą musieli pójść na ustępstwa Gowinowi. A przecież jest jeszcze Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska, która coraz odważniej także walczy o swoje. Nie wróży to dobrze przyszłości rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nawet w okolicznościach, kiedy to Paweł Kukiz głosuje ramię w ramię z PiS-em. Wielu ekspertów zauważa, że coraz realniejsze stają się wcześniejsze wybory.

źródło: Polsat News, Onet

  1. Kolejny przełom w sprawie szczepionek. Jak naprawdę jest z odpornością?
  2. 60-latek wykorzystał seksualnie niepełnosprawną 16-latkę? Mieszkańcy chcieli go zlinczować. Porażające szczegóły
  3. Kamil Durczok ostro w stronę znanego polityka. „Nowa definicja idioty”

Zobacz również: