Adam Niedzielski
Foto: Youtube

W niektórych krajach świata, a przede wszystkim w Wielkiej Brytanii czy Izraelu już szaleje czwarta fala koronawirusa. Coraz więcej jest notowanych także przypadków zakażeniem mutacją delta. Czy czwarta fala koronawirusa dotrze także do Polski? Minister Zdrowia, Adam Niedzielski nie ma najmniejszych wątpliwości. Mówi, że tak. Mało tego, szef resortu zdrowia wskazuje datę i rokowania co do liczby zakażeń i wydajności systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Wreszcie zapachniało optymizmem, jeśli w ogóle w takiej sytuacji można mówić o jakimkolwiek optymizmie.

Adam Niedzielski otwarcie o czwartej fali koronawirusa: kiedy i ile zakażeń?

„Teraz mamy apogeum zakażenia w Wielkiej Brytanii. (…) U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia.” – przyznał otwarcie na łamach Radia Plus, Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia podkreśla także, że to co dzieje się aktualnie w Wielkiej Brytanii, z ponad miesięcznym opóźnieniem spodziewane jest, że dotrze do Polski, a więc mowa o czwartej fali koronawirusa.

Niedzielski widzi jednak pozytywy w przeddzień walki z czwartą falą. Są nimi szczepionki. „Pierwszy jest taki, że mimo zaszczepienia możemy mieć do czynienia z przyrostem zakażeń, który teraz jest o wiele mniejszy niż w poprzednich falach. A druga rzecz jest taka, to najważniejsza nauka dotycząca szczepień, że jest zdecydowanie mniej hospitalizacji i, co najważniejsze, jest zdecydowanie mnie zgonów” – przekazał Minister Zdrowia.

Najważniejsze pytanie na antenie Radia Plus padło o obostrzenia. Czy znów w sierpniu możemy spodziewać się powrotu obostrzeń, kiedy liczba zakażeń koronawirusem pójdzie znacznie w górę? „W tej chwili w Wielkiej Brytanii jest powyżej 20 tysięcy przypadków. Odnosząc to do skali Polski, mówię tu o proporcji populacyjnej, oznacza to, że mielibyśmy około 15 tysięcy zakażeń (…) To jest już oczywiści dużo i ona na pewno będzie wywoływała konieczność jakieś reakcji.” – odpowiedział Adam Niedzielski.

źródło: TVN24, Radio Plus

  1. Gowin stawia twarde warunki. „Przedterminowe wybory, albo rząd mniejszościowy”
  2. 60-latek wykorzystał seksualnie niepełnosprawną 16-latkę? Mieszkańcy chcieli go zlinczować. Porażające szczegóły
  3. Kolejny przełom w sprawie szczepionek. Jak naprawdę jest z odpornością?

Zobacz również: