Jarosław Gowin

Wczoraj tematem numer jeden politycznych mediów było odejście trojga posłów z Prawa i Sprawiedliwości, przez co Zjednoczona Prawica straciła parlamentarną większość. Czy to dopiero początek końca rządu? Ostre słowa wypowiedział właśnie Jarosław Gowin. 

Jarosław Gowin ostro o przyszłości rządu Zjednoczonej Prawicy

Nic nie wzburzyło opinii publicznej tak, jak wczorajsze wydarzenia wokół Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zjednoczona Prawica straciła parlamentarną większość i kolejny raz na tapetę wraca temat przedterminowych wyborów parlamentarnych. Jeden z najdłużej sprawujących mandat polityków Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Girzyński wyjawił, że zdecydował się odejść z klubu, ponieważ PiS już dawno zaczął zbaczać z kursu, który obrał sobie na początku swojej działalności. W ostatnich miesiącach rozbieżności były coraz większe i Girzyński nie mógł się już temu przyglądać. Do odejścia trojga posłów odniósł się także Jarosław Gowin. Słowa lidera Porozumienia mogą niepokoić Jarosława Kaczyńskiego.

„Głosowanie ws. RPO udowodniło, że nie ma trwałej większości parlamentarnej bez Porozumienia. Prawo i Sprawiedliwość ma do nas od roku pretensje, a my czujemy się wypychani ze Zjednoczonej Prawicy.” – przyznał Jarosław Gowin na łamach RMF FM. Znamienne mogą być słowa „czujemy się wypychani”, co może oznaczać, że także w Porozumieniu trwa dyskusja, czy jest sens nadal uczestniczyć w projekcie pod nazwą Zjednoczona Prawica.

Jarosław Gowin był dopytywany o wcześniejsze wybory czy jego polityczną przyszłość. Odpowiedział, że chciałby nadal tworzyć Zjednoczoną Prawicę, ale… „Jest jednak alternatywa, że staniemy do wyborów jako centroprawica np. z PSL i konserwatystami z PO” – dodał Gowin.

źródło: Onet.pl, RMF FM, mat. prasowe, inf. własna

  1. Bez testów, kwarantanny i podawania statystyk. Pierwszy kraj zdecydował się zakończyć pandemię
  2. Zabiła męża, który się nad nią znęcał. Usłyszała wyrok, po którym osunęła się na nogach.
  3. O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Policja publikuje nagranie (WIDEO)

Zobacz również: