Paweł Kukiz

Pewien czas temu media donosiły o osiągnięciu porozumienia pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Pawłem Kukizem. Dzięki temu rząd może spać spokojniej, bo niesforny Jarosław Gowin czy Zbigniew Ziobro nie mają już aż takiej siły przebicia w ewentualnych groźbach wyjścia ze Zjednoczonej Prawicy. Do ostatnich wydarzeń postanowił się odnieść sam Paweł Kukiz. Przyznał, że będzie głosował tak, jak Prawo i Sprawiedliwość sobie zażyczy. Musi jednak zdarzyć się jedna rzecz.

Paweł Kukiz pójdzie ramię w ramię z Prawem i Sprawiedliwością

Co tu dużo ukrywać  – jest gorąco na polskiej scenie politycznej. W internecie i gazetach nie miną komentarze odnośnie sojuszu Pawła Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością. Do spekulacji odniósł się sam zainteresowany i kolejny raz je potwierdził. Tym razem zrobił to w niecodziennym stylu, składając mocną deklarację, która zaszokowała część opinii publicznej.

„Jeżeli będą realizowane moje postulaty, wtedy będę głosował tak, jak sobie Prawo i Sprawiedliwość zażyczy.” – rzucił Paweł Kukiz. Przypominamy, że na poniedziałek została zaplanowana wspólna konferencja Pawła Kukiza i Jarosława Kaczyńskiego, na której ma zostać ogłoszony wspomniany sojusz. Jak to komentuje Kukiz? Kolejny raz padły dość mocne, ale i oryginalne słowa.

„PiS wykorzysta mnie do swoich celów a ja wykorzystam ich do swoich. To wszystko pewnego rodzaju handel.” – nie kryje zamiarów takiego porozumienia Paweł Kukiz. „Z Prawem i Sprawiedliwością podpisałem porozumienie programowe. Nie porozumienie koalicyjne, czyli połączenie sił polegające na tym, że wchodzimy do rządu, obejmujemy jakieś funkcje, stanowiska, synekury. Tylko pomagamy sobie wzajemnie przy realizacji punktów programowych – jednej i drugiej opcji.” – dodaje Kukiz na łamach radia RMF FM.

źródło: Interia.pl, RMF FM, PAP

  1. Ojciec z synem wielokrotnie dopuścili się gwałtu. Wstrząsające szczegóły
  2. 3-letni chłopiec zmarł w wyniku wypadku samochodowego. Poszukiwany jest sprawca [FOTO]
  3. Nożownik zaatakował w jednym z polskich miast. Trwają poszukiwania sprawcy

Zobacz również: