źródło fot.: YouTube/Magazyn Gala

Telewizja Polska nadepnęła Dorocie Wellman na odcisk. Gwiazda TVN-u, choć zbulwersowana całą sytuacją, jeszcze nie dawno mówiła, że żąda od TVP przeprosin i sprostowania. Wówczas wszystko wskazywało na to, że na tym temat się zakończy. Stało się jednak inaczej – Dorota Wellman poszła o krok dalej i weszła na drogę sądową.

Przypomnijmy, że Wellman stwierdziła, iż jakiś czas temu TVP celowo zmanipulowała jedną z informacji, aby zaszkodzić dziennikarce. Mowa była rzekomo prowadzonych przez Wellman szkoleniach, które według „Wiadomości” TVP miały kosztować 700 tys. złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dorota Wellman oczekuje przeprosin od TVP. W wydaniu Wiadomości pojawił się fake news?

Jak na razie Wellman poinformowała tylko, że chce pozwać TVP. Zdradziła też, że podjęła już w tej sprawie kroki prawne. Więcej szczegółów jak na razie ne jest nam znana.

Dorota Wellman pozwie Telewizję Polską?

Z perspektywy faktu, że Wellman naście lat temu jeszcze współpracowała z Telewizją Polską, konflikt wydaje się jeszcze bardziej zaskakujący. Nie zmienia to jednak faktu, że materiał serwisu informacyjnego TVP z początku maja przedstawiał nieprawdziwe informacje – co zresztą potwierdzili organizatorzy szkolenia. I wszelkie sentymenty co do TVP najwyraźniej ostatecznie zostały zatarte w mniemaniu dziennikarki. Do tego stopnia, że Wellman oświadczyła, iż wejdzie na drogę sądową.

Choć organizator rzeczonych szkoleń sprostował nieprawdziwe informacje i nawet przeprosił dziennikarkę, TVP dalej milczy. Na taką sytuację nie zamierza dalej pozwalać Wellman. O tym miała poinformować na łamach „Newsweeka”.

Podjęłam kroki prawne dotyczące zarówno urzędu w Opolu, jak i TVP. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych. Czuję się, jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja – sumowała Dorota Wellman.

źródło: RadioZet.pl

  1. Danuta Holecka nie zamierza wracać do TVP? Pojawił się wątek kwestii politycznych
  2. Znamy kulisy odejścia Anny Kalczyńskiej z TVN24. Nieludzko, bez emocji, informacyjnie, po co

Zobacz również: