abp Marek Jędraszewski
fot. Archidiecezja Krakowska

Po homilii, którą podczas uroczystości Bożego Ciała wygłosił abp Marek Jędraszewski rozgorzała ogromna dyskusja w przestrzeni publicznej. Część z osób stanowczo popiera słowa Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, a inni wręcz twierdzą, że nigdy, z ust nie powinny paść takie zdania. Jędraszewski odniósł się do sytuacji kobiet w Polsce.

Abp Jędraszewski mówi o niepłodnych i mordujących matkach

Arcybiskup Metropolita Krakowski podczas homilii z okazji Bożego Ciała wielokrotnie odniósł się do chrześcijaństwa. Wskazał je jako przykład tego, co od zawsze scala polskie dzieje. „Gdy zabrakło państwa polskiego lub gdy jego suwerenność była poważnie osłabiona, siłą narodu był wtedy Kościół.” – mówił abp Marek Jędraszewski.

Jędraszewski uczestniczył w procesji ulicami Krakowa z okazji Bożego Ciała. To właśnie podczas niej, przy jednej ze stacji wygłosił homilię i wspomniał o ważnej roli chrześcijaństwa dla dziejów Polski. W pewnym momencie poruszył także tak głośną ostatnimi czasy kwestię kobiet.

„Według abp Jędraszewskiego, fundamentem duchowej jedności, ciągłości i trwałości narodu jest biologiczna ciągłość i siła. Nawiązując do niżu demograficznego, hierarcha przywołał apel kard. Wyszyńskiego z 1970 r. z Kobyłki pod Warszawą.” – analizuje wypowiedź arcybiskupa internetowe wydanie radia RMF FM.

„(…) Obyście nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje. Obyście nie naśladowali kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte, czy piąte dziecko. Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! (…) – usłyszeliśmy podczas homilii abp Marka Jędraszewskiego.

źródło: RMF24.pl, PAP

  1. Syn Księcia Williama omal nie stracił życia. Wstrząsające doniesienia z Wysp Brytyjskich
  2. Ogromny pożar we Władysławowie. Zdjęcia przyprawiają o ciarki
  3. Brutalna egzekucja w centrum miasta. Nie żyje 20-latek

Zobacz również: