supermarket czynny w niedziele

Lubiany przez Polaków supermarket zdecydował się na odważne posunięcie. Szefostwo sieci dyskontów planuje otworzyć swoje sklepy we wszystkie niedziele, w tym także w te niehandlowe. Co z nadal obowiązującymi przepisami? Czy znana marka złamie zakaz handlu?

Znany supermarket będzie otwarty cały tydzień

Przypomnijmy, iż zakaz handlu w niedziele i święta obowiązuje w naszym kraju od 2018 roku. Początkowo nie można było handlować tylko w niektóre świąteczne dni. Natomiast od ubiegłego roku zdecydowanie zaostrzono przepisy, w skutek czego zakaz objął niemalże wszystkie niedziele.

Część osób nie kryje niezadowolenia z faktu, iż sklepy pozostają zamknięte wtedy, kiedy większość Polaków ma wolne i przynajmniej teoretycznie mogłoby udać się na większe zakupy. Z pewnością takim osobom spodoba się decyzja, którą podjęło szefostwo jednego ze znanych dyskontów.

Chodzi o popularny w naszym kraju Kaufland. Kierownictwo planuje uruchomić uslugi pocztowe w każdym ze swoich sklepów. Co ciekawe, do tej pory, tego typu działalność była prowadzona w stu placówkach sieciówki. Teraz dzięki temu posunięciu, wszystkie markety niemieckiego giganta będą mogły funkcjonować również w niedziele bez handlu.

Przedstawiciele sieci tłumaczą, iż decyzja została podjęta po dokładnej analizie danych dotyczących sprzedaży internetowej. Według szefostwa hipermarketów, spora liczba przesyłek nadanych w wybranych sklepach Kaufland jednoznacznie wskazuje na potrzebę wprowadzenia usług pocztowych także w pozostałych placówkach firmy.

Przedstawiciele sieci podkreślają, iż obecnie dla klientów ważne jest to, aby móc załatwić jak najwięcej spraw w jednym miejscu. „Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych” – wyjaśnia Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Niewątpliwie, takie rozwiązanie ułatwi życie wielu zapracowanym Polakom. Jednocześnie taki krok, pozwoli funkcjonować hipermarketom Kaufland przez cały tydzień, nawet w niedziele niehandlowe. „Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów” – tłumaczy Łojewski.

Źrodło: Super Express

  1. Niekorzystne zmiany w zasiłkach chorobowych. Rząd szuka oszczędności kosztem chorych?
  2. Zaskakujący ruch Beaty Szydło. Wiemy co się wydarzyło
  3. Tarnowska policja postawi nastolatka przed sądem. Okazuje się, że zapomniał wyłączyć mikrofonu podczas e-lekcji

Zobacz również: