Beata Szydło

Beata Szydło w ostatnich dniach nie schodzi z medialnych nagłówków. A to między innymi za sprawą raportu, który niedawno stworzyła, na temat starzenia się unijnych społeczeństw. Co ciekawe podczas głosowanie w Parlamencie Europejskim miała wstrzymać się od głosu. Taki ruch był dość sporym zaskoczeniem, jednak znamy już jego powód. Śpieszymy wytłumaczyć.

„Starzenie się Starego Kontynentu -możliwości i wyzwania po roku 2020 związane z polityką dotyczącą starzenia się społeczeństwa” – brzmiał tytuł raportu sporządzonego przez Beatę Szydło. To właśnie nad nim debatowano podczas zebrania komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim.

[irp]

Raport z 579 poprawkami socjaldemokratów

Była premier w swoim raporcie poruszyła dużo różnych zagadnień. Odniosła się między innymi do takich spraw jak gender, prawa reprodukcyjne kobiet czy konieczność przyjęcia dyrektywy równościowej i prawa kobiet.

Raport ten jednak został skrytykowany przez frakcję socjaldemokratów. Wedle opinii tej grupy raport Szydło był „zbyt zachowawczy”. Co więcej zgłoszono aż 579 poprawek. Na ten temat wypowiedział się m.in. słoweński europoseł Milan Brglez, który zajmował się raportem z ramienia grupy socjaldemokratów.

Wszystkich powinno niepokoić, że polskiemu rządowi udało się zablokować zapis dotyczący „równość płci” w deklaracji szczytu UE z Porto i że wzywa inne państwa członkowskie, w tym mój kraj – Słowenię, do wycofania się z konwencji stambulskiej – mówił w rozmowie z RMF FM Brglez.

[irp]

Posiedzenie komisji PE: Beata Szydło zaskoczyła

Wedle ustaleń rozgłośni RMF w ostatecznym głosowaniu „za” raportem opowiedziało się 25 eurodeputowanych. 13 osób natomiast wyraziło sprzeciw, zaś aż 17 wstrzymało się od głosu.

I co ciekawe wśród tej ostatniej grupy, która postanowiła wstrzymać swój głos znajdowała się właśnie Beata Szydło. Najwidoczniej wprowadzone wcześniej zmiany nie przypadło do gustu byłej premier. Zaznaczmy, że takie sytuacje należą do niezwykle rzadkich, stąd też duże zaskoczenie postawą Beaty Szydło.

źródło: o2.pl

[irp]

Zobacz również: