Michał Cholewiński

Tą sprawą żyła cała Polska. Michał Cholewiński zniknął z anteny TVP Info pod koniec ubiegłego roku. Stało się to po tym, jak przekazał krytyczne względem Trybunału Konstytucyjnego oświadczenie. Jego przyszłość do tej pory pozostawała niejasna, ale dziś, wygląda na to, że wiemy czym się teraz zajmie.

Zaskakujący transfer Cholewińskiego. Były dziennikarz TVP Info będzie pracował dla konkurencji

Michał Cholewiński związany był z Telewizją Polską nieprzerwanie od 2014 roku. Jego kłopoty zaczęły się w końcówce ubiegłego roku, kiedy odważył się na mocne oświadczenie w kontrze do działań Trybunału Konstytucyjnego. „Ja przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, sentencji, ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to nie czas i nie miejsce (…) ale ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, dlaczego TK w tym czasie – rozedrgania, poważnych innych problemów w Polsce, ale także niepokoju wielu ludzi, podjął tę sprawę i dopuszczono do tego, że to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. To jest moje oświadczanie i tego nie rozumiem.” – przypomina jego słowa z października portal o2.pl.

Krótko po tym oświadczeniu, Michał Cholewiński przestał pojawiać się na antenie TVP Info, na której do tego czasu gościł bardzo często. Trudno było doszukiwać się w tym przypadku. Media spekulowały nawet, że Cholewiński otrzymał ultimatum. Miał odejść do TVP Polonia, gdzie zarabiałby mniej, niż w TVP Info. Dziennikarz miał nie przystać na tę propozycję, a w międzyczasie pojawiało się wiele kolejnych doniesień. Dziś wygląda na to, że doszliśmy do finału tej sprawy.

Wirtualne Media informują, że Michał Cholewiński zwolnił się już z TVP. Dziennikarz jednak prawdopodobnie długo nie pozostanie bezrobotnym. Jak ustalili dziennikarze portalu Onet, wkrótce ma podpisać nową umowę. Będzie pracował dla konkurencji. Chodzi o Polsat News, choć ani Cholewiński ani też sama stacja nie potwierdzają tych doniesień.

źródło: o2.pl, WP Teleshow, Onet, Wirtualne Media

Zobacz również: