Adam Niedzielski
Foto: Youtube

Jak wynika z medialnych doniesień konferencja dot. obostrzeń premiera i ministra zdrowia ma odbyć się jeszcze przed weekendem czerwcowym. Mowa o kolejnych zmianach w obostrzeniach, o czym wspomniał w poniedziałek wiceszef MZ Waldemar Kraska.

Kolejne luzowanie restrykcji ma być konsekwencją dużego spadku liczby zachorowań w Polsce, o czym również informuje MZ. Minister zdrowia Adam Niedzielski sugerował kolejne zmiany w obostrzeniach już od 5 czerwca. Informację o zbliżających się zmianach miał też potwierdzić wiceszef resortu.

Według danych MZ 24 maja wykryto mniej niż 1000 nowych zakażeń koronawirusem. Taka sytuacja jest pierwszą w Polsce od września ubiegłego roku. Dokładnie mowa o 559 nowych przypadkach i 17 zgonach.

[irp]

Kiedy nowe informacje ws. obostrzeń MZ?

Kraska podczas ostatniej rozmowy na antenie Polskiego Radia 24 zdradził też, że kolejny harmonogram luzowania obostrzeń jest już w przygotowaniu. Natomiast spodziewać się możemy go już w ciągu 2 tygodni. Co za tym idzie, konferencja prasowa premiera czy ministra zdrowia w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie już przed weekendem czerwcowym.

„Tych osób jest coraz mniej. Widoczny jest już także efekt masowych szczepień” – wspominał wiceszef MZ nt. spadku zakażeń covid-19 w Polsce.

[irp]

Czego możemy być pewni ws. obostrzeń?

Przypomnijmy, że zgodnie z poprzednim harmonogramem już 29 maja czekają nas kolejne luzowania.

  • Rozporządzeniem rządu tego dnia powraca gastronomia wewnątrz lokali.
  • Szykują się także zmiany w branży weselnej, bowiem imprezy wówczas będą się mogły odbywać w większym gronie – przy limicie 2 razy większym, czyli do 50 osób. Przy czym nie wliczają się w to osoby w pełni zaszczepione.
  • Działalność wznawiają także obiekty sportowe, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych oraz limitów osób.

źródło: RadioZet.pl

[irp]

Zobacz również: