nie żyje Witold Odrobina

Zmarł poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jerzy Wilk miał 66 lat. O śmierci swojego kolegi jako pierwszy poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski. 

Jerzy Wilk, poseł Prawa i Sprawiedliwości nie żyje

„Spoczywaj w pokoju przyjacielu” – napisał Krzysztof Sobolewski żegnając Jerzego Wilka. Wilk od urodzenia, jak donosi Interia.pl, związany był z Elblągiem. Przez okres jednego roku był nawet prezydentem tego miasta, a później swoją karierę polityczną związał z parlamentem. Od 2015 roku zasiadał w ławach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

„Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen” – napisał Krzysztof Sobolewski, informujący o śmierci posła Jerzego Wilka.

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1393916996174204931

Parlamentarzysta PiS odszedł w wieku 66 lat. „W obecnej kadencji Sejmu zasiadł w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.” – wspomina portal Interia.pl.

W latach 2013-14 Jerzy Wilk był prezydentem Elbląga, a w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej zasiadał zarówno w VIII, jak IX kadencji. „W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zaangażował się w budowanie struktur i działalność NSZZ „Solidarność”, następnie współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu, był członkiem Porozumienia Centrum, a następnie Prawa i Sprawiedliwości.” – czytamy wspomnienie o Jerzym Wilku na łamach Interii.

„W 1998 r. otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.” – czytamy w dalszej części, cytowanego przez nas materiału.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Zakończono poszukiwania nastolatków. Potwierdziły się najgorsze wiadomości
  2. Olbrzymia awantura w trakcie gali Fame MMA. Wparowali do klatki tuż po ogłoszeniu werdyktu
  3. Potężne burze z gradem i silny wiatr. To już dzisiaj. IMGW wydało ostrzeżenia

Zobacz również: