źródło fot.: Twitter/MikeRogersTV

Do szokujących zdarzeń doszło w mieście Malibu w stanie Kalifornia. Pod naporem dużej liczby imprezowiczów zawalił się balkon. Budynek stoi tuż przy wybrzeżu, gdzie jest sporo skał. Część osób przewieziono do szpitala. Na szczęście wszyscy przeżyli.

Całą sytuację opisuje brytyjski tabloid Daily Star. Do zdarzenia miało dojść w trakcie imprezy urodzinowej. Domek, w którym doszło do zawalenia był wynajęty. Co więcej właścicielka budynku miała zakazać imprez i dużej liczby gości. Ostatecznie jednak na przyjęciu pojawiło się około 30 osób.

Kalifornia: zawalenie balkony mogło skończyć się tragedią

Jak wynika z relacji dziennikarzy DS w trakcie imprezy część gości miało wyjść jednocześnie na balkon. Pod naporem około 15 osób balkon miał się zawalić. Podłoże małego tarasu osunęło się w dół razem z uczestnikami imprezy. Sęk w tym, że budynek stał tuż przy wodzie. Pod balkonem, który znajdował się na wysokości około 4,5 metrów  znajdowały się też skały.

    Usłyszeliśmy trzask i zobaczyliśmy, jak wszyscy moi najlepsi przyjaciele i dziewczyna spadają 15 stóp w dół, prosto na skały – cytuje relację świadka DS.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratownicze. Jak podkreślał jeden z członków okręgowej straży pożarnej Ron Haralson sytuacja wyglądała naprawdę groźnie.

    Na dole są ostre, wysokie skały, więc sytuacja wyglądała naprawdę groźnie, ale na szczęście nikt nie został poważnie ranny lub zabity – mówił kpt. Haralson Daily Star.

Szczęśliwym trafem większość osób nie odniosła poważnych obrażeń. 4 z nich trafiły do szpitala, pozostali jednak – opatrzeni przez ratowników – pozostali miejscu zdarzenia. Ponadto jak wynika z analizy miejscowej straży pożarnej budynek na tę chwilę nie nadaje się do zamieszkania.

źródło: o2.pl/ Daily Star

ZOBACZ TEŻ:

  1. USA: Polak zginął podczas „krwawej Wielkanocy”. W Chicago doszło do protestu
  2. Zmarł Walter Mondale. Były wiceprezydent USA miał 93 lata
  3. USA: policjant zastrzelił nastolatka. Okazało się, że ten mierzył do funkcjonariusza z atrapy

Zobacz również: