Donald Trump
foto: AFP/BBC

Donald Trump z dożywotnim banem na Facebooka? Tak. Władze giganta mediów społecznościowych podjęły ostateczną decyzję w kwestii byłego prezydenta USA. Powodem jest naruszenie standardów społeczności serwisu. Co więcej także na należącym do Facebooka Instagramie.

Jeszcze kilka miesięcy temu w mediach zrobiło się głośno na temat trwałego zablokowania Konta Trumpa w serwisie Twitter. Powodem miało być publikowanie treści wskazujących na sfałszowanie wyników zeszłorocznych wyborów. Później natomiast padły również oskarżenia wobec Donalda Trumpa, że rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat koronawirusa. To miało utwierdzić władze Twittera w swojej decyzji.

Niedługo później w ślady Twittera poszedł również serwis pod nazwiskiem Marka Zuckerberga. Jakiś czas temu media obiegła informacja, że konto byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych zablokowano. Teraz potwierdzono już informację, iż ta decyzja jest nieodwracalna.

[irp]

Donald Trump z trwałym banem?

W środę 5 maja Rada Nadzorcza Facebooka ostatecznie postanowiła ws. Trumpa. Powodem miałby być posty byłego prezydenta, w których odnosił się do niedawnych zamieszek w Kapitolu. Rada osądziła, iż rzeczone posty są niezgodne ze standardami Facebooka i Instagrama.

Rada biało-niebieskiego giganta wskazała na dwa posty, które pojawić się miały na profilu polityka 6 stycznia. W uzasadnieniu napisano, iż Facebook nie godzi się chwalenie i wspieranie osób, które dopuszczają się przemocy.

źródło: dobreprogramy.pl

[irp]

Zobacz również: