Facebook czy Instagram? Absurdalne pytanie, nieprawdaż? Dwie różne platformy i dwa osobne światy. Mark Zuckerberg ma już na nie plan. Jaki?

Jak donoszą media w kwestii zsynchronizowania Facebooka i Instagrama szykuje się duża zmiana. Ma ona przede wszystkim ułatwić użytkownikom korzystanie z obu aplikacji. Jest też jednak inny cel. Instagram już od jakiegoś czasu jest już oficjalnie w posiadaniu zarządu Facebooka. Zasięgi Facebooka jednak wciąż przewyższają zasięgi Instagrama. Jednak dzięki niemu aplikacja też się rozwija. Nowi użytkownicy przychodzą z Facebooka na Instagrama.

Instagram jednak to zgoła zupełnie inny portal niżeli Facebook. Należy jednak do tej trójki „elity”, gdzie prócz niego znajduje się właśnie również Facebook oraz Twitter. Można by pokusić się o stwierdzenie, iż to właśnie domeny tych portali obecnie „trzymają” Internet w garści.

Mark Zuckerberg ma nowy plan na Facebooka i Instagrama

Odkąd Facebook oraz Instagram zostały połączone powstał nowy trend. Jeśli masz Facebooka, to musisz też mieć Instagrama. Co prawda dużo wcześniej na innych portalach pojawiały się możliwości podania kont na tych pozostałych, dzięki czemu promowanie jednych i drugich było na wielu płaszczyznach. Co tu dużo pisać – trend ten się utrzymuje i będzie się utrzymywał. Może dlatego też władze Facebook zdecydowały się na taki krok. A mianowicie na zajęcie się również czatów obu portali.

Jak wiadomo Facebook już prowadzi prace nad zmianami dla funkcji Instagram direct. A ma to służyć temu, jak przyznają władze strony, ujednoliceniu czatów własnych aplikacji. Jednak „połączenie czatów różnych aplikacji nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać” – informuje portal komputerswiat.pl.

Dlatego też prace nad zmianami mogę jeszcze potrwać te przysłowiową chwilę. Wiadomo już, że funkcja ta będzie przebudowana z wykorzystaniem tej samej technologii co w aplikacji Messenger. To zapewni nie tylko zgodność pomiędzy platformami, ale komfort, do którego przyzwyczaili się już użytkownicy. W końcu messenger jest obecnie jednym, ja nie jedynym, tak popularnym komunikatorem. Co więcej nad nim też prace trwają na bieżąco.

Zobacz również: