Donald Tusk będzie wściekły
fot. Youtube

Donald Tusk z zaciekawieniem obserwuje polską scenę polityczną. Choć były lider Platformy Obywatelskiej, wywoływany jako rzekomy kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej czy lidera zjednoczonej opozycji, trzyma się z dala od konkretnych decyzji, to kolejny raz pokusił się o ostry komentarz. I co ciekawe, tym razem nie oberwało się rządowi Prawa i Sprawiedliwości… a opozycji. Internauci są bezlitośni dla Tuska. Padają komentarze, że „robi on” we własne gniazdo. Wypomniane zostały też Tuskowi znamienne słowa sprzed roku.

Donald Tusk krytykuje opozycję. Internauci podzieleni

Wielu zwolenników opozycji i zagorzałych przeciwników rządu Prawa i Sprawiedliwości wciąż ma nadzieję, że Donald Tusk wróci na polską scenę polityczną na białym koniu i zjednoczy opozycję. Wydaje się jednak, że właśnie swoją wypowiedzią storpedował te plany, do których jeszcze rok temu był wywoływany do tablicy i sam wypowiadał się z dużym optymizmem.

Tym razem tematem komentarza Donalda Tuska był Fundusz Odbudowy, za którym oprócz Prawa i Sprawiedliwości opowiedzieli się też parlamentarzyści Lewicy. „Opozycja, która wybiera taktykę przetrwania zamiast strategii zwycięstwa, na pewno nie wygra. I raczej nie przetrwa”. Komentarz ten można odebrać dwuznacznie. Niektórzy zrozumieli go jako atak w stronę Platformy Obywatelskiej, która wyraźnie zagrała na nosie Prawu i Sprawiedliwości. Jednak zdecydowanie, wypowiedź Tuska dotyczy Lewicy, która porozumiała się z rządem Mateusza Morawieckiego.

Na wpis błyskawicznie zareagowali internauci. Wypominają, że przecież to Tusk miał stać u bram zjednoczenia się opozycji. A teraz, w takich słowach wypowiada się o byłych kompanach Koalicji Obywatelskiej, czyli Lewicy. „Czas na zjednoczenie wysiłków całej opozycji. Sprawy zaszły zbyt daleko. To polskie +być albo nie być+.” – pisał jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Donald Tusk. Teraz, z tych słów pozostał już tylko kurz.

Internauci bezlitośni po wpisie Donalda Tuska

„Może już czas uświadomić sobie, ze walka na TT nie przynosi skutku i należy zmienić taktykę. Zreszta zdziwiłbym się mocno, ze pisanie do wąskiego grona wywoła rewolucje. Jestem tu od roku i ciagle czytam, ze jesteśmy blisko a PiS dalej rządzi w najlepsze.” – piszą internauci w kierunku Tuska. Są też nieco ostrzejsze opinie. „Przez 6 lat grać skrajnie prounijną melodię, by w momencie głosowania nad de facto pogłębieniem integracji, przekształcić się w partię antyunijną. Tak to tylko PO potrafi.” – zauważa jeden z użytkowników Twittera, sugerując, że Donald Tusk powinien krytykować nie Lewicę, a swoich bliższych kolegów i koleżanki z Platformy, tudzież Koalicji Obywatelskiej.

źródło: Twitter, Wirtualna Polska, mat. prasowe

  1. 21-letnia kobieta zmarła po zatrzymaniu przez policję. Wszczęto śledztwo
  2. Rząd podjął ważną decyzję w sprawie obostrzeń. Wiemy, co się zmieni. Dzisiaj konferencja
  3. Zatrzymano 3 policjantów podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Mowa o prowadzeniu klubów go-go i wyłudzaniu pieniędzy

Zobacz również: