Paweł Grzesiowski
fot. Youtube, Rzeczpospolita TV

W Polsce coraz więcej osób jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Choć cały proces miewa lepsze i gorsze fazy. Poinformował o tym chociażby Michał Dworczyk. W tym tygodniu do Polski dotrze o ponad milion mniej dawek, niż zakładano. Z kolei dr Paweł Grzesiowski w ostrym tonie wypowiedział się o przeciwnikach szczepień, którzy zdaniem wielu ekspertów, wpadli na jeden z najdurniejszych sposobów. Chodzi o… blokowanie szczepień.

Antyszczepionkowcy powinni odpowiadać za usiłowanie zabójstwa?

Internet jest pełen doniesień o blokowaniu szczepień przez tzw. ruchy antyszczepionkowe. Coraz więcej osób ma zapisywać się na szczepienia tylko po to, aby blokować terminy innym chętnym. Eksperci nie pozostawiają suchej nitki na takim zachowaniu. „Powinni być surowo ukarani. Na równi z usiłowaniem zabójstwa. Konieczne błyskawiczne zmiany przepisów uszczelniające Narodowy Program Szczepień.” – grzmi w mediach społecznościowych dr Paweł Grzesiowski.

Problem zauważa także Bartosz Fiałek. „Jest to działanie na szkodę obywateli Polski i powinny zainteresować się tym odpowiednie organy.” – nie ma wątpliwości popularny w ostatnim czasie lekarz.

Na posty ww. medyków już zareagowały osoby z Ministerstwa Zdrowia, stojące za akcją i profilem SzczepimySię na Twitterze. „Analizujemy te wątki w różnych social mediach. Pozostaje jednak kwestia narzędzi.” – czytamy.

Podobnego zdania są Internauci. „Popieram , nie chcesz sie szczepic trudno , blokujesz innych mozesz miec krew na rekach”, „To jest akurat art 160 kk i powinni byc scigani z urzedu” – komentują użytkownicy Twittera.

  1. Pożar w szpitalu covidowym. Są ofiary i ranni. Trwa wyjaśnianie przyczyn
  2. Dwa duże banki ostrzegają przed nowym oszustwem. Sprawa jest poważna
  3. Ostry komentarz byłego pracownika TVP. Jacek Kurski będzie wściekły

Zobacz również: