Iwona Wieczorek
Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Janusz Szostak od lat zajmuje się zaginięciem Iwony Wieczorek. Dziennikarz śledczy przekazał, że wpadł na nowy trop, poprzez co jest coraz bliżej rozwikłania zagadki tajemniczego zaginięcia sprzed ponad 10 lat. Szostak twierdzi, że wie, kto stał za porwaniem Wieczorek.

Gdzie jest Iwona Wieczorek? Szostak na nowym tropie

Janusz Szostak, to dziennikarz śledczy, który od lat nie ustępuje w poszukiwaniach zaginionej przed ponad dekadą Iwoną Wieczorek. „Według niego 19-latka padła ofiarą zbrodni podwórkowej. Sprawcy mogli do niej doprowadzić przypadkowo, po czym próbowali zatuszować przestępstwo, pozbywając się zwłok.” – czytamy w portalu o2.pl, który powołuje się na ustalenia gazety Fakt, która z kolei rozmawiała z samym Szostakiem.

Dziennikarz ujawnia szczegóły poszukiwań prowadzonych przez jego fundację „Na tropie”. „W zeszłym roku w Gdańsku pojawiła się w moim otoczeniu osoba, która uczestniczyła w poszukiwaniach Iwony. Była dobrze zorientowana w tym, co robiliśmy. Udawała bardzo pomocną, zdobyła moje zaufanie i dowiedziała się o wielu moich ustaleniach w sprawie Iwony.” – mówi Szostak. Okazuje się później, że osoba ta wynosiła informacje na zewnątrz, pozostając w kontakcie ze sprawcami zaginięcia Iwony Wieczorek.

„Ten człowiek uzyskane ode mnie informacje przekazywał innym osobom. Dziś wiem, że były to osoby związane ze sprawcami uprowadzenia i zabójstwa Iwony Wieczorek. Brał za to od nich pieniądze. Gdy zorientowałem się w tej brudnej grze, definitywnie zerwałem kontakty z tą osobą. W odpowiedzi zareagowała wściekłymi atakami na mnie, na licznych grupach poświęconych Iwonie Wieczorek. Niektórymi z nich administruje. Z dziesiątek fejkowych kont rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na mój temat.” – opisuje wszystko Janusz Szostak.

Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku, a Szostak ma być coraz bliżej rozwiązania zagadki. Szczegóły sprawy mają zostać opublikowane wkrótce. Kto wie, czy nie poznamy ich na łamach jego najnowszej książki, której premierę zaplanowano na lato 2021 roku.

źródło: o2.pl, Fakt, Facebook

  1. Dramatyczne sceny w przedszkolu. Dwie dziewczynki walczą o życie. Okoliczności wyjaśnia prokurator
  2. Kolejne pogorszenie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega
  3. Wielka tajemnica TVP wyciekła po latach. Krystyna Czubówna szczerze o swoim odejściu

Zobacz również: