Jan Paweł II
fot. Getty Images

Nieżyjący Jan Paweł II w ostatnim czasie stał się obiektem bezpardonowych ataków środowisk antykościelnych, nierzadko powiązanych z lewicowymi ugrupowaniami. Ostre wpisy, uderzające w Jana Pawła II zamieścili między innymi Robert Biedroń czy Joanna Senyszyn. Teraz sprawa trafia do sądu. Czy czekają ich surowe kary za zniesławienie imienia świętego Jana Pawła II?

Mocne wpisy o Janie Pawle II. Sprawa trafia do sądu, będą kary?

Robert Biedroń i Joanna Senyszyn już przyzwyczaili, że delikatnie mówiąc, niezbyt przychylnie odnoszą się do kwestii Kościoła Katolickiego. Oprócz rozdziału Kościoła od Państwa wielokrotnie także kierowali w stronę tej instytucji wiele kontrowersyjnych słów. Podobnie było przy okazji ostatniego zamieszania, związanego z Watykanem i tuszowaniem pedofilskich afer. Od Biedronia i Senyszyn oberwało się między innymi nieżyjącemu już Janowi Pawłowi II.

„Dziwisz odpowiada za ukrywanie księży pedofilów w Polsce. W Watykanie kręcił pedofilskie lody za wiedzą i zgodą JPII. Za ukrywanie pedofila Degollado przekazywał mu ogromną kasę od Legionistów Chrystusa. Ponieważ i tak jest skończony, zwala się na niego także przestępstwa JPII.” – napisała wówczas Joanna Senyszyn. W podobnym tonie, aczkolwiek nieco delikatniej o Janie Pawle II wypowiadał się Robert Biedroń.

Teraz Senyszyn i Biedronia pod lupę bierze Instytut Ordo Iuris. „Jesteśmy zmuszeni uruchomić program w obronie bezkompromisowego obrońcy praw człowieka (Jana Pawła II – przyp. red.). Osoby, która przyczyniła się znacznie do obalenia zbrodniczego reżimu komunistycznego w wielu krajach.” – czytamy.

„W ostatnich miesiącach nasiliły się znaczenie ataki i kłamstwa na temat Jana Pawła II” – czytamy. Dlatego Ordo Iuris kieruje pozew przeciwko Robertowi Biedroniowi i Joannie Senyszyn za zniesławienie imienia Jana Pawła II.

Do całej sprawy odniósł się już Robert Biedroń. „Nie potrzebujemy islamskich talibów – mamy własnych fundamentalistów. Krzyża używają jak pałki, a Biblii jak kagańca. To wypaczenie przesłania chrześcijaństwa. Zmieńmy Polskę, żeby można było tu normalnie żyć.” – napisał lider Wiosny.

źródło: Polsat News

  1. Czwarta fala koronawirusa w Polsce? Z ust Adama Niedzielskiego padły znamienne słowa
  2. Kury giną na potęgę. Fatalna wiadomość dla smakoszy. Zabraknie mięsa drobiowego?
  3. ISIS publikuje drastyczne wideo i ostrzega chrześcijan. Szybka reakcja służb

Zobacz również: