Zbigniew Ziobro

Ostro do słów, które padły z ust Zbigniewa Ziobro odniósł się minister ds. Unii Europejskiej, Konrad Szymański. To oznacza jedno – w rządzie Prawa i Sprawiedliwości znów rośnie napięcie, a różnice pojawiają się nie tylko pomiędzy Jarosławem Gowinem, a Jarosławem Kaczyńskim, ale także swoje warunki kolejny raz zaczyna stawiać Zbigniew Ziobro.

Napięcie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości znów rośnie

„Słowa Zbigniewa Ziobry o dyktacie Berlina i Brukseli wobec Warszawy nigdy nie powinny paść.” – powiedział w programie „Graffiti” na antenie Polsat News, Konrad Szymański.

To właśnie Fundusz Odbudowy był głównym tematem rozmowy, wokół którego toczyła się wizyta ministra do spraw Unii Europejskiej na antenie Polsat News. Nie można się więc dziwić, że do tablicy została wywołana postać Zbigniewa Ziobry. Koalicjant Prawa i Sprawiedliwości z Solidarnej Polski ostatnim czasem kolejny raz podnosi krytyczne głosy względem funduszy Unii Europejskiej.

„Byłoby dobrze nie spowalniać procesu przyjęcia Funduszu Odbudowy. Jesteśmy chyba jedynym dużym państwem, które jest beneficjentem jednocześnie budżetu i funduszu.” – zasugerował publicznie Szymański. Słowa te skierował do Zbigniewa Ziobro.

Przypomnijmy, że lider Solidarnej Polski mówi twarde „nie”. Wszystko argumentuje tym, że zapisy w Funduszu Odbudowy pozbawią Polskę suwerenności. Jak na to zareagował Konrad Szymański? „Suwerenność jest tak samo ważna dla Zbigniewa Ziobry, jak i prezesa.” – zaznaczył minister do spraw Unii Europejskiej.

Z pewnością temat Funduszu Odbudowy będzie jeszcze wracał. Ziobro na ten moment nie jest skłonny do jakichkolwiek ustęp, a to oznacza jedno, że on, jak i członkowie Solidarnej Polski będą głosować wbrew woli Prawa i Sprawiedliwości. Mocne tarcia w rządzie PiS są więc nieuniknione.

źródło: Interia, Polsat News, PAP

  1. Brutalna interwencja Policji. Pojawiło się kolejne nagranie i reakcja Komendanta Głównego Policji
  2. Wizyta policji pokrzyżowała plany pary młodej. Setka bawiących się na weselu gości musiała zrezygnować z zabawy [WIDEO]
  3. Tragedia w Lęborku. Zwłoki 17-latki znaleziono w wannie. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci nastolatki

Zobacz również: