Jarosław Kaczyński i Gowin rząd PiS

Kolejny raz do przestrzeni publicznej powraca temat przedterminowych wyborów parlamentarnych. Wszystko za sprawą wypowiedzi Jarosława Gowina na łamach Super Expressu. Swoją odpowiedź wystosowało także Prawo i Sprawiedliwość. To wszystko rysuje nam niepewną przyszłość rządu Zjednoczonej Prawicy.

Gowin straszy przedterminowymi wyborami, PiS odpowiada swojemu koalicjantowi

„Mniejsi koalicjanci – Porozumienie i Solidarna Polska – uznają wiodącą rolę PiS w Zjednoczonej Prawicy. Oczekujemy, że i ze strony PiS pojawi się szacunek wobec koalicjantów. Mamy dziś do wyboru: albo się porozumiemy, albo w ciągu roku czekają nas wcześniejsze wybory.” – grzmi na łamach Super Expressu Jarosław Gowin.

Wobec wywiadu lidera Porozumienia obojętne nie pozostało Prawo i Sprawiedliwość, które słowami wicerzecznika wystosowało swoje stanowisko. Radosław Fogiel z PiS był gościem w audycji Radia WNET i tam odniósł się do mocnego wywiadu Jarosława Gowina. Co powiedział?

„Stwierdził, że emocje i uczucia również jakąś rolę w polityce odgrywają i dobrze je trzymać na wodzy.” – czytamy w portalu niezależna.pl. Po chwili jednak, Fogiel udzielił też bardzo konkretnej wypowiedzi na temat, co się stanie wtedy, kiedy Gowin będzie dążył do wcześniejszych wyborów. „Nie do końca wiem, co pan premier Gowin miał na myśli. Podpisaliśmy porozumienie – nowe, po wyborach, we wrześniu zeszłego roku, po dość długich negocjacjach, rozmowach koalicyjnych i ono funkcjonuje.” – usłyszeliśmy od wicerzecznika Prawa i Sprawiedliwości.

„Przedterminowe wybory mogą, oczywiście nie muszą, bo wierzę że PiS w nich zwycięży, ale mogą doprowadzić do sytuacji, w której te projekty, nad którymi pracujemy, które są rozpoczęte, nie zostaną dokończone i do władzy przyjdzie ktoś o zgoła innym nastawieniu. Forowanie kogoś takiego, budowanie mu drogi, to chyba nie jest to, na co się umawialiśmy.” – mówi krytycznie Fogiel w stronę Jarosława Gowina.

źródło: Super Express, Radio WNET, niezalezna.pl

  1. Wsparcie seniorów, rodzin i darmowe leki. Prasa dotarła do planu Kaczyńskiego
  2. Burza na antenie Polsat News. Polityk wykrzyczał „J***ć PiS”. Mamy nagranie
  3. Skandaliczne słowa księdza podczas kazania. Kuria nie miała wyjścia. Jest ostra reakcja

Zobacz również: