Ksiądz Natanek

O tej sprawie wzdłuż i wszerz mówi cała Polska. Kolejny raz na tapetę wraca kontrowersyjny ksiądz Natanek. Wielu, po tym, co kapłan wygłosił w trakcie kazania, przez długi czas niedowierzało. Niestety, okazało się to prawdą, a teraz swoje stanowisko wystosowała kuria.

Ksiądz Natanek znów szokuje. Naprawdę to powiedział

Podczas Świąt Wielkanocnych ksiądz Natanek kolejny raz wprawił wiernych w osłupienie. Kontrowersyjne, to dość łagodne określenie do słów, które kapłan użył podczas kazania. Ksiądz Natanek stwierdził, że dziecko poczęte z probówki jest produktem, nie bytem. Przyznał wprost, że jest… uwaga… zwierzęciem.

Przypomnijmy, że Ksiądz Natanek już w 2011 roku został suspendowany za poglądy sprzeczne z oficjalną nauką Kościoła Katolickiego. Kapłan jednak nic sobie nie robi z tego i z zakazów. W zeszłym roku postawił własny kościół w Grzechyni w Małopolsce. Tam teraz regularnie odprawia msze św. i dzieli się ze swoimi wiernymi równie kontrowersyjnymi twierdzeniami, jak te, przytoczone powyżej.

Skandaliczną wypowiedź księdza Natanka możecie zobaczyć poniżej. Fragment nagrania pojawił się na Twitterze i w błyskawicznym tempie obiegł polski internet. Wierni nie pozostawiają na kapłanie suchej nitki. Większość z komentarzy nie nadaje się do zacytowania.

Co na to kuria? „Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego.” – mówi ostro rzecznik Archidiecezji Krakowskiej.

„Odprawianie przez niego Mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo oraz głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła.” – dodaje wspomniany rzecznik w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną.

Jak widać, Ksiądz Natanek niewiele sobie robi z nakładanych na niego zakazów i można napisać wprost, że konsekwentnie robi swoje. To, co gorsze, zdaniem internautów, to fakt, że kontrowersyjny kapłan skupia wokół siebie całkiem spore grono „wiernych”.

  1. Czarne chmury nad politykiem Koalicji Obywatelskiej. Grozi mu nawet 8 lat więzienia
  2. Lekarze w ciężkim szoku. Chłopczyk urodził się z trzema… penisami
  3. IMGW ostrzega. „Mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia”

Zobacz również: