Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Czy to możliwe, że Adam Niedzielski za swoje ostatnie decyzje będzie musiał tłumaczyć się przed sądem? Taką nadzieję mają posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy już złożyli w sprawie Ministra Zdrowia zawiadomienie do prokuratury.

Opozycja donosi na Adama Niedzielskiego

„Składamy je, żeby dać jasny sygnał, że nie będzie zgody na zaniechania i PR.” – mówią politycy Koalicji Obywatelskiej, którzy złożyli do prokuratury zawiadomienie w sprawie Adama Niedzielskiego.

Taką decyzję przekazali mediom Marcin Kierwiński i Krzysztof Piątkowski na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. „Ta niefrasobliwość rządu, ten brak przewidywania, ten chaos i bałagan, to jest coś z czego trzeba wyciągać wnioski, aby nigdy więcej się to nie powtórzyło.” – przekazują wprost.

„Składamy ten wniosek nie, żeby kogokolwiek rozliczać, bo czas na rozliczenia tego, co zrobił rząd PiS przyjdzie później. Składamy go, żeby dać jasny sygnał, że nie będzie zgody na zaniechania i PR. Musi być realna walka z pandemią. Tego Polacy mają prawo oczekiwać od własnego rządu, od własnego premiera i od ministra zdrowia.” – tłumaczy Marcin Kierwiński zasadność złożenia zawiadomienia do prokuratury na Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Jedną z podstaw takiego zawiadomienia ma być reakcja rządu z grudnia ubiegłego roku, kiedy to Adam Niedzielski potrzebował zdaniem Kierwińskiego i Piątkowskiego aż sześć dni, by zamknąć granice z Wielką Brytanią po wykryciu nowego wariantu koronawirusa. „Większość krajów europejskich wówczas zareagowała natychmiast, zamknęła swoje granice, zlikwidowała połączenia lotnicze z Wielką Brytania i wprowadziła obowiązkowe badania. Tak postąpiła większość krajów europejskich, tylko nie polski rząd.” – tłumaczy polityk Koalicji Obywatelskiej.

O decyzji prokuratury powinniśmy dowiedzieć się na dniach. Czy zostanie wszczęte postępowanie w sprawie Adama Niedzielskiego czy też nie. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

źródło: Wirtualna Polska

  1. Radosna nowina w rodzinie Andrzeja Dudy? Prasa snuje spekulacje
  2. Zatrzymano byłego senatora PiS. Chodzi o znęcanie się nad zwierzętami
  3. W piątek decyzje co do kolejnych obostrzeń? Prof. Horban apeluje do rządu

Zobacz również: