Były senator PiS zatrzymany przez policję ws. znęcania się nad zwierzętami.

Jak donosi Radio Zet właśnie doszło do zatrzymania byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości. Polityka zatrzymała policja w charakterze podejrzanego. Miał on znaleźć się na nagraniu jednego z kierowców. Na filmie widać jak kierowca Forda jedzie z przywiązanym do haka holowniczego psem.

Jak wynika z ustaleń rozgłośni podejrzanym jest Waldemar B., jak wspomnieliśmy, były senator PiS. Nagranie, o którym mowa wyżej trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Co więcej to na jego podstawie prokurator postawi ewentualne zarzuty dla oskarżonego. Wciąż jednak trwają czynności w tej sprawie.

Film przypadkowego kierowcy ukazuje jak przywiązany do samochodu sznurkiem pies biegnie za samochodem. Po chwili jednak widać jak upada. Zwierzę po kilku sekundach jest już ciągnięte po jezdni. Portal kościerskiinfo.pl ukazano jeden z kadrów rzeczonego nagrania.

Jak też ustalili dziennikarze portalu kościerzyna.naszemiasto.pl wydarzenie zarejestrowano wczoraj 30 marca.

źródło: https://koscierski.info/artykul/przywiazal-psa-do-samochodu/1156468

[irp]

Waldemar B. zatrzymany przez policję

Waldemar B. doprowadzony przez policję do aresztu. Prawdopodobnie będzie mu postawiony zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za popełniony czy grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, o czym pisze dziennikarz Radia Zet na Twitterze.

Byłego senatora zawieszono w prawach członka partii i klubu PiS już wcześniej decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Przyczyną zawieszenia Waldemara B. miało być głoszenie przez polityka antysemickich treści.

W sprawię zaangażowała się Fundacja Animalsi

Do Fundacji Animalsi wpłynęły informacji o takim zajściu. Pies znalazł się już w schronisku dla zwierząt w Kościerzynie. Policja jednak dalej ustala czy pies na pewno jest tym samym, który jest widoczny na nagraniu.

„Zwierzę zostało zbadane przez weterynarza i jest w dobrej kondycji. To mieszaniec kaukaza z azjatą. Właściciel psa był na miejscu” – co przekazał  kierownik schroniska Rafał Jażdżewski, którego cytuje również portal kościerzyna.naszemiasto.pl.

źródło: radiozet.pl, koscierski.info.pl, Twitter, o2.pl

[irp]

Zobacz również: