koronawirus deltokron

Niepokojące doniesienia z Brazylii. Kraj, w którym wręcz szaleje koronawirus przekazał właśnie, że wykryto nowy wariant koronawirusa. Od razu też ujawniono wszelkie cechy, które można o nim powiedzieć. I co tu dużo ukrywać, nie są to optymistyczne wieści.

Nowy wariant koronawirusa w Brazylii. Co o nim wiemy?

O tym, że w Brazylii koronawirus zbiera potężne żniwo nie trzeba nikomu przypominać. Piszą o tym regularnie zarówno polskie, jak i zagraniczne media. Wystarczy przytoczyć kilka liczb, by wiedzieć, z jak poważną sytuacją zmagają się Brazylijczycy. We wtorek w całej Brazylii zmarło aż 3668 osób zakażonych koronawirusem. Właśnie poinformowano także, o wykryciu nowego wariantu koronawirusa. Znamy szczegóły tych doniesień.

„W mieście Socoraba w brazylijskim stanie Sao Paulo wykryto nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2. Przypomina on ten, który wykryto po raz pierwszy w Republice Południowej Afryki.” – donosi Interia.pl, cytując ustalenia Polskiej Agencji Prasowej. Co wiadomo o nowym wariancie?

Co najważniejsze, nowa mutacja została zdiagnozowana póki co tylko u jednego chorego. Choć niewykluczone, że wkrótce liczba zakażonych pójdzie w górę. Aktualnie trwają badania wszystkich, którzy mieli kontakt z tzw. pacjentem zero. O nowej odmianie koronawirusa wiadomo tyle, że podobnie jak szczep z Republiki Południowej Afryki, cechuje się dużą zakaźnością i zjadliwością. Wykazuje ponadto większą odporność na opracowane dotąd szczepionki. I właśnie to ostatnie zdanie niepokoi najbardziej.

„Jak powiedział Dimas Covas, prezes instytutu należącego do władz stanu Sao Paulo, pacjent, u którego zdiagnozowano nowy typ koronawirusa, nie miał styczności z osobami zakażonymi wariantem B.1.351 z RPA, a charakterystyka stwierdzonego u niego wariantu wskazuje, że wyewoluował on z dominującego w Brazylii wariantu P.1, wykrytego po raz pierwszy w stolicy brazylijskiej Amazonii, Manaus.” – czytamy w Interii.

źródło: Interia, PAP

  1. Nowy komunikat Europejskiej Agencji Leków w sprawie AstraZeneki. Kluczowa różnica w stosunku do poprzedniego
  2. Wielka impreza TVP w czasie pandemii. Jacek Kurski pod ostrzałem
  3. Dziennikarz świadkiem awantury pomiędzy parą prezydencką. Wątek powraca

Zobacz również: