Aktor wytyka błędy co do systemu szczepień.

Jacek Kawalec znany widzom głównie z roli polonisty Witebskiego z serialu „Ranczo” poszedł w ślady kolegów z branży. Aktor wypowiedział się na temat szczepień. Pojawiła się krytyka, jednak on sam ma zaszczepić się już w kwietniu.

Jacek Kawalec ukończy w tym roku 60 lat. Stąd też kwalifikuje się już do szczepienia w swojej grupie wiekowej. Aktor postanowił podzielić się faktem, iż ma już zaplanowany termin szczepienia. Co więcej otwarcie napisał również, iż zaszczepi się on preparatem firmy AstraZeneca ostatnio owianego mocno złą sławą.

Post pojawił się na oficjalnym profilu aktora na Facebooku. Aktor wyraźnie zdziwił się odbiorem swoich obserwatorów rzeczonego posta. Do tego stopnia, iż pod wpisem pojawił się jeszcze po kilkunastu godzinach od publikacji również jego komentarz.

„Ciekawe, dlaczego kiedy wrzucam np. nową piosenkę, albo wiersz, to nie ma tylu komentarzy? :-)Wszystkim – i tym którzy chcą się szczepić i tym którzy nie chcą się szczepić życzę dużo zdrowia” – czytamy w komentarzu Kawalca.

[irp]

Jacek Kawalec tłumaczy skąd jego pobudki

Swoimi spostrzeżeniami Kawalec podzielił się w ostatniej rozmowie z dziennikarzem portalu Plejada. Aktor wspomniał w rozmowie, iż nie uważa, aby obecny system szczepień w Polsce dobrze sobie radził. Mówił tutaj głównie o osobach starszych.

Głównie mówił o tej części wskazane grupy wiekowej, która nie jest w stanie dostać się do puntów szczepień, które nierzadko położone są nawet w innym mieście. Taki problem pojawił się ostatnio u Maryli Rodowicz, która zrezygnowała ze swojego terminu szczepienia ze względu na fakt, iż musiałaby się wybrać w tym celu innego województwa.

Jacek Kawalec wspomniał również, dlaczego zdecydował się opublikować post na – dość delikatny obecnie – temat szczepień.

„Wiem, że sporo ludzi boi się szczepionek, dlatego wrzuciłem na Facebooka wpis, żeby pokazać, że nie ma się czego bać, po prostu. Każda szczepionka, nawet ta najsłabsza, w obecnej sytuacji jest lepsza niż brak szczepionki. Dostałem termin i czekam pokornie. Chciałbym, żeby wszyscy już mieli termin, byli po szczepieniach, żebyśmy mogli się już normalnie spotykać” – stwierdził aktor.

źródło: plejada.pl, Facebook

[irp]

Zobacz również: