Daniel Andre Tande wypadek

Daniel Andre Tande zaliczył koszmarnie wyglądający upadek. W tej chwili norweski skoczek znajduje się w Centrum Medycznym w Lublanie. Natomiast cały sportowy świat zastanawia się w jakim stanie jest sympatyczny Norweg. Oto najnowsze informacje.

Daniel Andre Tande jest w śpiączce

Przypomnijmy, iż do makabrycznego wypadku doszło podczas serii próbnej przed czwartkowym konkursem na skoczni mamuciej w Planicy. Dramat Norwega rozpoczął się tuż po wyjściu z progu. Tande spadł na bulę. Po chwili jego ciało bezwładnie suneło po zeskoku.

Na szczęście obsługa medyczna natychmiast podjęła akcję ratunkową. Daniel Andre Tande stracił przytomność. Jak później ujawniono, sytuacja była na tyle dramatyczna, że skoczka trzeba było reanimować. Na miejscu pojawił się helikopter, który zabrał sportowca do szpitala.

Chociaż całe zdarzenie wyglądało makabrycznie, to najnowsze doniesienia na temat stanu zdrowia Daniela Andre Tande nieco uspokoiły fanów skoków narciarskich na całym świecie. Dyrektor norweskiej kadry Clas Brathen poinformował, iż życiu skoczka nic nie zagraża.

Inni skoczkowie komentują to co wydarzyło się w Planicy

Jak nie trudno się domyśleć, pozostali zawodnicy Pucharu Świata odnieśli się do koszmarnego wypadku. Wszyscy bez wyjątku byli poruszeni tym co się wydarzyło w Planicy. W końcu skoczkowie spędzają ze sobą kilkanaście miesięcy w roku, jeżdżąc od jednej skoczni do drugiej. Dodatkowo Daniel Andre Tande uchodzi za niezwykle lubianego w środowisku skoków narciarskich.

Źródło: Twitter, YouTube

  1. Niebywała historia w Indonezji. Po 16 latach odnaleziono zaginionego w czasie trzęsienia ziemi mężczyznę.
  2. Opozycja komentuje wystąpienie premiera Morawieckiego. Nie przebierali w słowach
  3. Morawiecki mówi o stanie wyjątkowym w Polsce. Wiadomo, kiedy rząd może go wprowadzić

Zobacz również: