Informacja o trzęsieniu ziemi w Indonezji z końca 2004 roku obiegła cały świat. Kataklizm pochłonął mnóstwo ofiar, kilka milionów ludzi straciło dach nad głową. Nie brakowało również zaginionych. Jednym z nich był zaś Zainal Abidin, który po latach prawdopodobnie się odnalazł, mimo, że lata temu został uznany za zaginionego.

Przeszło 16 lat temu 26 grudnia 2004 roku na Oceanie Indyjskim miało miejsce podwodne trzęsienie ziemi. którego hipocentrum znajdowało się ok. 30 km pod dnem Oceanu Indyjskiego w pobliżu zachodniego wybrzeża północnej Sumatry.

Według bilansu AFP z dnia 6.02.2005 liczba zabitych podczas kataklizmu wyniosła co najmniej 294 000 osób. To nie był jednak ostateczny bilans, bowiem z czasem liczba ta rosła, chociażby za sprawą tych nigdy nieodnalezionych.

[irp]

Indonezja: Zainal Abidin odnaleziony po latach?

Jak się okazuje tragedia sprzed lat w pewien sposób powróciła do ludności Indonezji. Po latach odnaleziono człowieka, który zaginął w czasie trzęsienia ziemi Zainala Abidina. Ta informacja jednak nie jest potwierdzona. Choć ogrom szczegółów na to wskazuje.

Wszystko wskazuje na to, że po latach od trzęsienia ziemi i tsunami udało się odnaleźć zaginionego, a po latach uznanego za zmarłego, policjanta. W dniu kataklizmu Zainala Abidina pełnił służbę niedaleko wybrzeża.

Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Kontakt z nim jest zaś mocno utrudniony. Funkcjonariusz ma również problemy z pamięcią. Po tragedii miał on błąkać się po jednej z wiosek.

Na fotografię mężczyzny natrafiła rodzina. Przekonana, iż na zdjęciu jest zaginiony zaczęła działać. W wyniku badań dopasowano 80% cech fizycznych. Zgadzają się także znaki szczególne. Przeprowadzono również swego rodzaju badania psychologiczne. Przyprowadzono do niego policjantów, których ten jednak nie poznał. Jak wynika z doniesień wyraźnie się jednak na ich widok ożywił. Wciąż trwa oczekiwanie na wyniki testów DNA.

źródło: KiKŚ, blogpublika.com
[irp]

Zobacz również: