Opozycja uderza w premiera Morawieckiego po słowach, które padły na dzisiejszej konferencji.

Kolejna konferencja prasowa ministra zdrowia Niedzielskiego i premiera Morawieckiego ponownie wstrząsnęła polską rzeczywistością. Okazało się jednak, że jest to też okazja, aby nieco potrząsnąć sceną polityczną. Morawiecki zwrócił się z apelem do opozycji. Na odpowiedź nie czekał długo. Wypowiedział się m.in. Borys Budka.

„Skończmy z przepychankami”, „wszystkie ręce na pokład” – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej już na samym początku premier Morawiecki. Zaapelował też do opozycji o niezaognianie sytuacji.

„Dość z politycznymi przepychankami. Apeluję do opozycji, jeżeli nie potraficie działać solidarnie razem z rządem, przynajmniej nie zaostrzajcie, nie zaogniajcie sytuacji. Dzisiaj powinna obowiązywać zasada: wszystkie ręce na pokład”.

To z kolei była odpowiedź na wcześniejsze docinki opozycji na temat tego, jak obecnie przy władzy rząd radzi sobie z pandemią. Zdecydowanie nie były to pochlebne słowa, zwłaszcza jeśli chodzi o wzrost zakażeń.

[irp]

Opozycja odpowiada na słowa premiera Morawieckiego

Odpowiedział przede wszystkim lider PO Borys Budka, tuż po zakończeniu części z udziałem premiera i ministra zdrowia. Budka zabrał się m.in. za wyliczenia. Lider Platformy przypomniał stan liczby szpitali w Polsce na 2015 rok – 950 i na rok 2019 – 888. „Ponad 20 tys. łóżek mniej za rządów PiS”- kwitował. Jednoznacznie stwierdził, iż obecny rząd nie radzi sobie z pandemią.

„To, co robi pan premier Morawiecki, pohukując, strasząc, to jest niegodne premiera, niegodne człowieka. Dzisiaj premier zwala sytuację pandemiczną na opozycję, a przypomnę, że to on, gdy było to potrzebne w kampanii wyborczej, mówił, że wygrał z pandemią„.

„To są fakty. Morawiecki nie przygotował Polski na trzecią falę, bo bił się o stołki, bo ma Ziobrę, Gowina z drugiej strony, bo zajmowali się przez miesiące tym, które spółki skarbu państwa mają do kogo należeć, bo zajmowali się obroną Obajtka, tym, jak dzielić wpływy i stanowiska. Premier, zamiast przeprosić, atakuj” – kwitował Budka.

„Nie ma konsultacji, nie ma chęci współdziałania, nie ma dialogu z opozycją, środowiskami społecznymi. Są decyzje podejmowane tylko przez partię rządzącą. Partia rządząca ponosi 100 proc. odpowiedzialności za kryzys zdrowotny, kryzys gospodarczy” – komentował również Władysław Kosiniak-Kamysz. „(red. premier Morawiecki)ma taką zasadę i tendencję, że odwraca kota ogonem” – dodał.

[irp]

Zobacz również: