księża

Do szokujących scen doszło w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Według relacji świadków, które potwierdza Straż Miejska, kobieta rozebrała się, po czym zaatakowała księdza. 

Co wydarzyło się w Bazylice Mariackiej?

„Świadkowie twierdzą, że w Bazylice Mariackiej w Krakowie podczas mszy młoda kobieta rozebrała się i opluła księdza. Podobno dwudziestolatka już wcześniej zakłócała nabożeństwa. Teraz może usłyszeć zarzuty m.in. obrażania uczuć religijnych.” – czytamy w portalu o2.pl.

„Dziś po godzinie 9 wpłynęło do nas zgłoszenie z Bazyliki Mariackiej. Kościelny poinformował dyżurnego, że młoda kobieta zakłóca porządek Mszy św. Gdy patrol pojawił się na miejscu kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach” – donosi z kolei krakowska Straż Miejska.

Sprawa z Bazyliki Mariackiej jest teraz szczegółowo wyjaśniana. Konieczne będzie przesłuchanie świadków i zebranie stosownego materiału dowodowego, na podstawie którego kobieta usłyszy zarzuty.

„Zarzuty będą konsultowane z prokuraturą po zebraniu materiału dowodowego, czyli po przesłuchaniu świadków.” – przekazała Polska Agencja Prasowa.

źródło: o2.pl, Facebook

  1. TVP zniszczy Donalda Tuska? Wyciekły taśmy, mamy fragmenty, dziś publikacja całości (POSŁUCHAJ)
  2. Mocne słowa Sutkowskiego. „Widziałbym wojsko i policję na ulicach”. Tak będą walczyć z koronawirusem?
  3. Tysiące wstrzymanych zasiłków. ZUS bierze się za mocne kontrole

Zobacz również: