Telekamery 2021 nie schodzą z internetowego piedestału.

Plebiscyt rozdania Telekamer zyskał nowe życie. A to za sprawą Internetu, ale i samego TVP. Dawno nie był tak głośno o rozdaniu. Telekamery 2021 to prawdziwy przełom medialny. A co więcej to za sprawą konfliktu konkurujących ze sobą stacji.

Tegoroczne rozdanie nagród Telekamery było pełne emocji. Co ciekawe niekoniecznie podczas samego plebiscytu, a raczej tuż po nim. A wynikało to z faktu, iż TVP było wyraźnie niezadowolone z wyników głosowania. W tym roku w znacznej większości nagrody otrzymały gwiazdy, a także produkcji konkurencyjnych stacji TVP. Stacje TVN i Polsat zdecydowanie były górą w 2021 roku.

Telewizja Polska wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości” – powiedział Jacek Kurski tuż po zakończeniu gali.

„(…) widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską, jaką wypowiedziały TVP już niektóre inne media działające w Polsce” – także stwierdził na koniec prezes.

Tym samym jeszcze bardziej zaogniło to spór pomiędzy stacjami, który rozpoczął się już pełną parą podczas Strajku Mediów. Krytyka na TVP po tym mocno wzrosła. Zaś to z kolei było wynikiem wówczas wyemitowanego wydania „Wiadomości” Telewizji Polskiej.

Ponadto konkurencyjny TVN nie pozostał dłużny tworząc obszerny materiał w „Faktach” nt. działalności Telewizji Publicznej. I tak po drodze doszły też kolejne powody do niesnasek, co nie zakończyło sporu do dziś.

[irp]

Telekamery 2021 skorzystały na konflikcie?

Zdecydowanie. Plebiscyt organizowany od lat przez magazyn „Tele Tydzień” od dłuższego czasu odchodził w zapomnienie. Pomimo, iż gala organizowana co roku zdecydowanie traciła na randze w show biznesie. W skrócie Telekamery dostały nowe życie – można powiedzieć. I wtedy odezwała się stacja TVP.

W sieci utworzyła się spora dyskusja, również z udziałem poszczególnych polskich gwiazd. Internauci także obserwując ten spór postawili – jak i nie pierwszy raz – na rozwiązanie humorystyczne. Tym samym sieć zalała fala memów na temat rozdania Telekamer. A więc co – nam – widzom pozostaje? Tylko się z tego pośmiać.

[irp]

Zobacz również: