koronawirus
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Choć wszyscy dywagują w temacie obostrzeń, to na ważną kwestię zwrócił uwagę Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego czy też Koalicji Polskiej (zwał, jak zwał) zastanawia się, czy kiedy pojawią się nowe pandemie, czy obecna szczepionka wciąż będzie skuteczna.

Władysław Kosiniak-Kamysz o nowych koronawirusach

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego czy też Koalicji Polskiej był gościem programu „Graffiti” na antenie Polsat News. Władysław Kosiniak-Kamysz poruszył w nim wiele bieżących kwestii. Odnosił się krytycznie między innymi do prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, ale najbardziej interesująca była jego wypowiedź na temat aktualnej sytuacji pandemicznej w Polsce oraz tego, czy szczepionki wciąż będą skuteczne, kiedy pojawią się nowe koronawirusy. Zahaczył też o temat kontrowersji związanych ze szczepionką firmy AstraZeneca.

„W Polsce nie było sytuacji, która zmusiłaby rząd do radykalnej decyzji o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneki.” – przyznał Władysław Kosiniak-Kamysz. Zdaniem lidera PSL ważna jest teraz szybka weryfikacja pozostałych szczepionek. Wskazał na te pochodzące z Rosji czy Chin. Po to, aby jak najwięcej osób mogło zaszczepić się w jak najkrótszym czasie. Czy jednak szczepionki te będą skuteczne, kiedy pojawi się nowa pandemia? Na to pytanie także odpowiedział lider Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas programu „Graffiti”.

„Obawiam się, że przyjdą nowe odmiany, może COVID-21 czy COVID-22. Wtedy szczepionka nie będzie skuteczna, będziemy musieli podawać nową. Czas gra ogromną rolę.” – przyznał wprost Kosiniak-Kamysz.

Wreszcie lider Ludowców opowiedział też o swoich odczuciach na temat wywoływanego przez media ogólnopolskiego lockdownu. „Mówi się, że stanie się to od soboty lub poniedziałku. (…) Padały takie sugestie. To trochę zbiega się z planami rządzących w sprawie konwencji o Nowym Ładzie. Za bardzo się do niej przygotowali, aby przed nią wprowadzić obostrzenia. To moja ocena i pogłoski z kuluarów.” – powiedział lider PSL.

źródło: Interia, Polsat News

  1. Nieoficjalne ustalenia RMF FM w sprawie obostrzeń podczas Świąt Wielkanocnych
  2. Co dalej z AstraZenecą w Polsce? Dr n. farm. Leszek Borkowski mówi wprost
  3. Czarne chmury nad kard. Dziwiszem. Biorą w obronę Jana Pawła II. „Przedstawiano mu fałszywe informacje”

Zobacz również: