Jak wygląda nowa willa Władimira Putina?

Zdjęcie budynku, który ma niebawem stać się jedną z posiadłości Władimira Putina robi naprawdę duże wrażenie. Choć zdania wciąż są różne to zdecydowana przewaga należy do głosu zachwytu. 

Zaznaczmy, że póki co jest to jedynie projekt koncepcyjny budynku, a nie on sam. Wizja przyszłej willi Władimira Putina budzi dość spore kontrowersje, jednak jak można się domyślić raczej poza granicami samej Rosji.

Zdjęcie projektu przyszłej willi prezydenta Rosji pojawił się w sieci. Dokładnie na Instagramie jego architekta Romana Własowa. Budynek w przyszłości ma stanąć na wschodzie kraju niedaleko granicy z Gruzją, w mieście Soczi.

Willa wygląda bardzo nietypowo. Jest to strzelisty, biały budek położony – w zamyśle – wśród drzew. Strefa mieszkalna ma być na samej górze budynku. Stoi ona na wielkim słupie, zaś kształtek przypomina trójkątną wierzę, rozszerzając się ku górze. Willa przypomina niemal twierdzę.

Widać, że głównym zamysłem architekta ma być prywatność Władimira Putina. Zwłaszcza, że jak wspomnieliśmy willa ma stać wśród drzew, a dokładnie w sosnowym lesie w pobliżu miasta. Projekt również zakłada umieszczenia lądowiska dla helikopterów na dachu.

Budynek ma być jednopoziomowy. Zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz ma pojawić się się dużo ogromnych okien, dzięki którym światła nie zabraknie. To jednak wszystko co wiemy o nowym projekcie. Zdjęcia obejmują jedynie widoki z zewnątrz.

[irp]

[irp]

Zobacz również: