Rudi Schuberth
fot. screenshot Youtube

Rudi Schuberth jest kolejną ze sławnych osób, która to narzeka na wysokość swojego świadczenia emerytalnego. Padła kwota, którą co miesiąc przelewa na jego konto Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Schuberth nie ma wątpliwości, nazywając wszystko żenadą.

Wysokość emerytury Rudiego Schubertha to żenada?

W ostatnim czasie przy okazji pandemii koronawirusa pojawia się coraz to więcej głosów gwiazd, narzekających na swoje świadczenia emerytalne. Jedni mówią wprost, że to za mało by godnie żyć. Dlatego, mimo zaawansowanego wieku wciąż szukają dodatkowych źródeł przychodu.

Do listy tych, którzy są niezadowoleni ze swojej emerytury dołączył Rudi Schuberth. To człowiek-orkiestra. Jedna z najbardziej barwnych postaci telewizyjnych. W przeszłości prowadzący wielu teleturniejów, jak chociażby „Śpiewające fortepiany”, piosenkarz, kompozytor czy aktor. Dziś Schuberth płacze nad wysokością swojej emerytury.

W rozmowie z gazetą „Fakt” Rudi Schuberth przyznał, że co miesiąc od ZUS-u otrzymuje około 1200 złotych. Taką kwotę emerytury skwitował krótkim „żenada”.

Prezes ZUS odpowiada Rudiemu Schuberthowi i innym gwiazdom

„Generalnie można powiedzieć tak: trzeba płacić składki, by budować kapitał emerytalny. Zdarzają się przypadki, że takie osoby nie mają w ogóle składek emerytalnych na naszym koncie, a w debatach publicznych ostro podnoszą, że są bez uposażenia.” – skomentowała na łamach Money.pl narzekania gwiazd o wysokości emerytur, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska. „Jeśli płacimy mało do ZUS, to i świadczenie jest niskie.” – dodaje krótko.

Jedną z gwiazd, które nie narzekają na wysokość emerytury jest Katarzyna Dowbor, która wprost napisała z czego to wynika. „Przez wiele lat sama prowadziłam koncerty, myśmy wystawiali rachunki i płacili 8 proc. podatku. Jak się płaciło niski podatek, to ma się niską emeryturę.” – dodaje Dowbor. Jak widać, jest ona nieliczną z osób, które rozumieją sytuację i wiedzą, skąd wynikają takie, a nie inne kwoty świadczeń od ZUS. Szkoda, że takiej klasy brakuje innym aktorom, piosenkarzom czy prezenterom telewizyjnym.

źródło: o2.pl, WP Kobieta, Fakt, Money.pl

  1. Pacjentka zmarła po zaszczepieniu AstraZenecą. Kraj wstrzymuje szczepienia
  2. Kontrowersje wokół piosenki Rafała Brzozowskiego. Hit czy kit na Eurowizję 2021? (POSŁUCHAJ)
  3. Rząd ma kolejny problem ze szczepionkami. Właśnie to przyznali publicznie

Zobacz również: