Konferencja ministra Adama Niedzielskiego

Wraz z kolejną konferencją Adam Niedzielski również zapowiedział kolejne obostrzenia. Ostatnimi czasy media podają, iż notuje się oraz większe skoki zakażeń. Z tego też powodu objęto lockdownem już kilka województw w Polsce.

Eksperci twierdzą, iż winowajcami całego zamieszania są kolejne mutacje koronawirusa, a także zbyt szybko luzowanie obostrzeń. Nie wszyscy Polacy się z tym zgadzają, jednak nie zmienia to faktu, iż osobą decyzyjną jest minister zdrowia Adam Niedzielski.

[irp]

Niedzielski zapowiedział kolejne obostrzenia

Podczas czwartkowej konferencji rząd ogłosił nowe obostrzenia. Władze wciąż pozostają przy regionalizacji obostrzeń. Do województw objętych lockdownem dołączyły woj. mazowieckie i lubuskie. Przypomnijmy, że pozostałe tj. warmińsko-mazurskie i pomorskie dalej pozostają „zamknięte”. Analogicznie wszystkie te województwa obowiązuje najwyższy rygor w obostrzeniach.

Obostrzenia mają obowiązywać od 13 marca, czyli już od środy. Natomiast planowano mają zakończyć się one 28 marca. Zaznaczmy, że dotyczy to województw, który co dopiero dołączyły do dwóch pozostałych, które objęte lockdownem były jako pierwsze. Niedzielski zapowiedział, iż mieszkańcy dostaną wsparcie do państwa w postaci dodatkowych maseczek ochronnych.

Adam Niedzielski podaje, iż decyzja ta jest ukierunkowana faktem, iż w wyżej wymienionych regionach jest o 25% wyższy wskaźnik zakażeń, niżeli wynosi średnia krajowa.

Dodajmy, że obostrzenia obowiązujące w tych 4 województwach obejmują m.in.: nauczenie hybrydowe również w klasach 1-3, ograniczenie działalności galerii handlowych oraz zamknięcie wszelkich obiektów kultury.
[irp]

Temat całkowitego lockdownu nie znika

Adam Niedzielski podkreślił, iż rząd nie wyklucza konieczności objęcia lockdownem znów całego kraju. Tym samym ponownie wraca do nas kwestia trzeciej fali koronowirusa.

Rządzący jednak wciąż utrzymują, iż sytuacja się uspokoi wraz z rosnącą liczbą zaszczepionych. Jednocześnie firmy farmaceutyczne zapewniają o skuteczności szczepionek przecie COVID-19 na kolejne mutacja wirusa.

[irp]

Zobacz również: