Adam Niedzielski

Stało się to, na co wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. W obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa, Minister Zdrowia Adam Niedzielski już wielokrotnie zapowiadał możliwość powrotu przynajmniej części obostrzeń. Właśnie zakończyła się konferencja prasowa, na której szef resortu zdrowia poinformował o obostrzeniach na październik, a więc na najbliższy miesiąc. Nie ma zaskoczenia.

Adam Niedzielski o obostrzeniach, które będą obowiązywać w październiku

Choć w ostatnich dniach liczba nowych zakażeń koronawirusem dobijała powoli do 1000 dziennych przypadków, to dzisiejsze wyniki są nieco bardziej optymistyczne (421 nowe przypadki). Aczkolwiek i tak wskazują, że czwarta fala się rozpędza. W związku z tym i w związku z nadchodzącym nowym miesiącem, Adam Niedzielski zorganizował konferencję prasową. Na niej poznaliśmy szczegóły, dotyczące obostrzeń.

Wielokrotnie czy to sam Adam Niedzielski czy Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki zapowiadali, że być może będziemy musieli kolejny raz wrócić do co tu dużo ukrywać, niewygodnych obostrzeń. Po to, aby stłamsić czwartą falę w zarodku. Właśnie zapadła decyzja co do października.

„Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji.” – przekazał Adam Niedzielski. Tym samym rząd i Ministerstwo Zdrowia nie wprowadzają żadnych nowych obostrzeń. Szef resortu zdrowia przyznał, że przy obecnej liczbie dziennych zakażeń nie przewiduje się takich działań.

Przy okazji Niedzielski przyznał też, że obecnie zajętych jest około 20% łóżek covidowych w skali kraju. W „najgorętszych” regionach to około 30%. Przypomnijmy, że choć resort zdrowia nie zdecydował się na nowe obostrzenia, to w przypadku skoku liczby nowych zakażeń, jak najbardziej możemy się ich spodziewać. „Mamy przygotowany wariant, który będzie punktowo, prawdopodobnie lokalnie, powiatami takie obostrzenia wprowadzał. Ten wariant będzie uwzględniał dwie zmienne – liczbę osób, które są zaszczepione na danym terenie, ale także wzrost nowych zakażeń.” – mówił kilka dni temu na łamach Polsat News, Adam Niedzielski.

źródło: media, Interia.pl, PAP

Zobacz również: