Piotr Żyła Mistrzem Świata

Właśnie dziś Piotr Żyła powrócił ze złotym krążkiem do Wisły, swojego rodzinnego miasta, a także miasta, gdzie latami trenował. Okazuje się, że Piotr Żyła zrealizował w Oberstdorfie swoje marzenie sprzed lat.

Wracając jeszcze na moment do Wisły dodajmy, że Piotr Żyła tam te obserwował latami swój wielki autorytet – zresztą nie tylko jego – Adam Małysz. Piotrek powielił sukces swojego idola. Oby jeszcze mógł go pomnożyć.

Ostatnio w sieci pojawił się bardzo ciekawy post. W nim zaś pojawiło się zdjęcie krótkiego wywiadu z Piotrkiem sprzed lat. Fotografia zrobiła wielką furorę w sieci, dlatego też bardzo szybko ją obiegła.

[irp]

Piotr Żyła wiedział to już 20 lat temu!

To, że to wiedział może i za dużo powiedziane. Jednak jak widać, jeśli się bardzo czegoś chce i się nad tym pracuje to można. Piotr Żyła najlepszym tego przykładem!

Te słowa zostały wyciągnięty ze starego wywiadu już jakiś czas temu, a w zasadzie zaraz po jego wygranej. Skoczek udzielił tego wywiadu w 2002 roku dla Bravo Sport. Dodajmy, że oba marzenia – albo założenia – Piotra Żyły się spełniły.

12 lat temu zdobył on tytuł mistrze Polski. W tym roku natomiast zrealizował swoje kolejne postanowienie. Nie trzeba chyba mówić ile radości sprawił tym swoim fanom, a także wszystkim Polakom.

„Uwielbiam skoki narciarskie. Chcę zostać mistrzem Polski, a później może nawet mistrzem świata!” –  powiedział wówczas Piotr Żyła.

https://twitter.com/pawelbae/status/1365748636164972547?s=20

[irp]

Zobacz również: