„To jest ohydne (…), ale oni głowa nisko, oczy zamknięte i idą – sumował Tomasz Sekielski swoją wypowiedź. Dziennikarz deklaruje, iż nie ogląda już Telewizji Polskiej, a tym bardziej wydania „Wiadomości”. Zdradził jednak, że zdarzyło mu się ostatnio przekornie zatrzymać się na kanale państwowej telewizji.

Tomasz Sekielski przez jakiś czas pracował w TVP. Już wtedy rozpoczynał swoją karierę również w stacji TVN. Ostatecznie opuścił szeregi Telewizji Polskiej latem 2016 roku. Wcześniej jednak – przez 3 lata – prowadził program reporterski „Po prostu”.

Nie bez znaczenia jest tu również postać Agaty Młynarskiej. Dziennikarka po 10 latach współpracy z Polsatem powróciła na wizję TVP w programie „Świat się kręci”. Odeszła jednak – tak jak i Sekielski – latem 2016 roku.

Jak zauważa Wirtualna Polska odejście obu dziennikarzy było wówczas utożsamiane z „dobrą zmianą”, wtedy bowiem pojawił się również nowy prezes stacji Jacek Kurski.

[irp]

Tomasz Sekielski o TVP

Temat TVP został poruszony podczas ostatniej rozmowy obu dziennikarzy podczas transmisji live na Instagramie. Agata Młynarska zadała pytanie dotyczące TVP, zaś Sekielski podjął temat, jednocześnie przytakując Młynarskiej.

„Czy spodziewałeś się, że w Polsce powstanie gigantyczna machina manipulacji i tego, co znamy z epoki minionej?” – zadała pytanie Młynarska.

„Ja zazwyczaj, z racji dziennikarstwa jakie uprawiam, spodziewam się po ludziach rzeczy złych, a nie dobrych. To, że Polska jest pełna karierowiczów, którzy są w stanie sprzedać własną matkę, co do tego nie miałem wątpliwości. I oglądamy ich codziennie na antenie telewizji państwowej. Najbardziej mnie dziwi, że ci ludzie nie wyciągają wniosków z historii, bo gdzie są ci, którzy w stanie wojennym prowadzili w mundurach «Dziennik telewizyjny»?” – tłumaczył gorzko Sekielski.

„Żadna władza nie utrzyma się wiecznie. I ci, którzy dziś się sprzedają, dają twarz temu bagnu, propagandzie, prędzej czy później stracą swoje pensje, stanowiska i odejdą w niesławie. Ja nikomu nie grożę, ale tak będzie, bo kara nadchodzi i nie mówię o sądzie, ale o tym, że traci się pracę, a ludzie nie podają ci ręki. Ci, którzy dają dziś twarz tej tępej propagandzie – ich też to czeka” – stwierdził.

Instagram

[irp]

Zobacz również: