Beata Szydło i Tymoteusz Szydło
Beata Szydło i Tymoteusz Szydło, fot. Youtube

O księdzu Tymoteuszu Szydło było już bardzo głośno. To syn byłej premier, a obecnie eurodeputowanej Prawa i Sprawiedliwości, Beaty Szydło. Ksiądz przechodził kryzys wiary, a  na jego temat w mediach pojawiały się co rusz to nowe rewelacje. Wygląda na to, że sprawa znalazła już swój finał. Do takich informacji dotarł Pomponik i Gazeta Wyborcza. Potwierdza je diecezja.

Wiadomo, co robi Ksiądz Tymoteusz Szydło

„Syn popularnej europosłanki z PiS wstąpił do wyższego seminarium w Krakowie w 2011 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku. Znana mama nie kryła dumy. Przedstawiała go dziennikarzom i opowiadała o jego posłudze.” – wspomina początek duchownej kariery Tymoteusza Szydło portal Pomponik.

Nie wszystko jednak poszło po myśli kapłana. Na jego temat w mediach zaczęły pojawiać się różne plotki. Mówiono nawet o tym, że został ojcem, choć nigdy taka informacja nie została potwierdzona, a rodzina Szydło wyraźnie odcięła się od takich plotek. Wiadome było jedynie tyle, że Tymoteusz Szydło przechodził poważny kryzys wiary, o czym zresztą sam poinformował.

„Nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania i w tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego.” – wyznał wówczas Tymoteusz Szydło. Okazało się, że ksiądz został wysłany na urlop, aby jeszcze raz przemyśleć na spokojnie wszystkie sprawy. Już teraz wiadomo, jaką decyzję podjął.

„Ksiądz Tymoteusz zniknął z wykazu księży – na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej nie ma go na liście. Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej w rozmowie z „Wyborczą” potwierdza, że „Ksiądz Tymoteusz nie pełni posługi w naszej diecezji”.” – czytamy na Pomponiku.

Media próbowały skontaktować się także z Tymoteuszem Szydło, jednak nie udało się. Zapewne temat będzie jeszcze drążony. Po to, aby uzyskać informacje, czy ksiądz ostatecznie wystąpił ze stanu kapłańskiego czy został przeniesiony gdzieś indziej.

źródło: Pomponik, Gazeta Wyborcza

  1. Położna ujawniła całą prawdę o pandemii. Straciła pracę, teraz walczy przed sądem
  2. Przełom! Rząd wprowadzi emerytury bez podatku i wyższą kwotę wolną. Wiadomo kiedy
  3. Pacjenci w szoku. NFZ rekomenduje odwołanie części operacji i zabiegów

Zobacz również: