„Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zdymisjonował w piątek Kim Tu Ila, zatrudnionego w styczniu głównego urzędnika odpowiedzialnego za gospodarkę” – podała agencja KCNA. Czy to dopiero początek rewolucji koreańskiego rządu?

Jak wynika z raportu Centralnej Agencji Informacyjnej Korei Północnej koreański przywódca narzeka na rząd. Jako argument podaje, iż gabinet nie jest w stanie pełnić roli jako „kluczowej instytucji, zarządzającej gospodarką, i powiedział, że tworzy dysfunkcjonalne plany bez nowatorskich perspektyw i przejrzystej strategii”.

„Plany nie odzwierciedlały dokładnie ideologii i wytycznych partii oraz brakowało im innowacyjnych spostrzeżeń i inteligentnych strategii” – stwierdził Kim.

Kim miał na myśli brak innowacyjności, jeśli chodzi o pięcioletni plan gospodarczy kraju. Przywódca Korei Płn. miał wezwać do zwiększenia krajowej produkcji towarów i materiałów. Jak donoszą media powodem takiej decyzji mógł być ostatni spadek tego wyniku. M.in. w przypadku handlu z Chinami sięgnął on aż 80%.  Jest spowodowane m.in. pandemią koronawirusa.

ZOBACZ!  Przerażający wypadek na przejściu dla pieszych. Policja szuka sprawcy

Kim Dzong Un rewolucjonizuje koreański rząd

Na ten moment rewolucja, jednak informacji na temat końca zmian oficjalnej nie ma. Kim Nie jest zadowolony z ogółu pracy rządu na rzecz gospodarki kraju. Póki trwa pandemia, każdy następca będzie miał trudne zadanie.

Zaraz po tym jak Kim ostro skrytykował działania rządu pod kątem gospodarki, nadeszła wieść o pierwszym zwolnieniu. Stanowisko stracił dyrektor departamentu spraw gospodarczych w Komitecie Centralnym Partii Pracy Korei. Kim Tu Ila zastąpi wicepremier O Su Yong.

ZOBACZ!  Ogromna podwyżka dla Adama Niedzielskiego. Wiadomo, ile teraz zarabia
źródło: poinformowani.pl, bankier.pl

Zobacz również: