Strona główna Dzieje się! Grzegorz B. zatrzymany przez CBŚP. Współpracował z Patrykiem Vegą

Grzegorz B. zatrzymany przez CBŚP. Współpracował z Patrykiem Vegą

Media donoszą o zatrzymaniu Grzegorza B., który znany jest polskim widzom z filmów Patryka Vegi. Pracował m.in. przy scenariuszu do filmu „Pętla”. Mężczyzna jest podejrzany o bucie członkiem gangu.

Wspomniany Grzegorz B. jednak współpracował w kilku produkcjach Patryka Vegi. Jak donoszą dziennikarze o2.pl można było go również zobaczyć w roli aktora przy filmach „Polityka” czy też „Bad Boy”. To tym bardziej powoduje, iż sprawa nie cichnie na arenie medialnej. Sam Patryk Vega jednak do tej pory sprawy nie komentuje.

Według Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic Grzegorz B. miał należeć do bangu działającego w latach 2014-17 na teranie Śląska i Podkarpacia. Grupa miała być powiązana ze środowiskiem pseudokibiców śląskich. Gazeta Wyborcza donosi, iż w tej sprawie aresztowano już 3 innych mężczyzn w wieku od 31 do 51 lat.

[irp]

Wedle najnowszych doniesień miał go „wydać” Paweł A. o pseudonimie „Egon”. Mężczyzna to mieszkaniec Bytomia. Po zatrzymaniu sprzed 4 lat poszedł on na współpracę z organami ścigania, tym samym stając się dziś jednym z „najcenniejszych” świadków koronnych polskich organów ścigania.

Grzegorz B. zatrzymany

Grzegorz B. ma mieć postawione zarzuty, m.in. za handel narkotykami, usługami na rzecz grup pseudokibiców. Według ustaleń RMF FM kolejnym zarzutem wobec mężczyzny jest powoływanie się na wpływy w Służbie Więziennej na Podkarpaciu. Mowa również o łapówkach za prawo jazdy. Krótko mówiąc – lista jest długa.

[irp]

„Z ustaleń naszych ludzi wynika, że jej członkowie mogli dokonywać przestępstw narkotykowych, przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także stać za wyłudzeniem blisko 90 tys. litrów oleju napędowego” – mówiła nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zobacz również: