koronawirus deltokron

Szczepienia przeciwko koronawirusowi na świecie a także w Polsce trwają w najlepsze. Wedle fachowych badań, szczepionka jest bezpieczna, ale może powodować u pewnej grupy osób, pewne skutki uboczne. Doskonale przekonał się o tym były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Wałęsa, który opisał, jakie komplikacje towarzyszą mu po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

Lech Wałęsa o skutkach ubocznych po szczepionce

Jak sam były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał, pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi przyjął 2 lutego. Sam zabieg był bezbolesny i jak nazwał to Lech Wałęsa – sprytny. Problemy zaczęły się jednak już kilka godzin później.

Pierwsze skutki uboczne, zdaniem Lecha Wałęsy, pojawiły się trzy godziny po szczepieniu. „Zaczęło się błogie odczuwanie, tak jak kiedyś po tabletce jaś. Musiałem wykonywać wolniej wszelkie ruchy by się nie wywrócić. Włączyły się mdłości.” – przyznał.

Mało tego, dwie godziny później doszły do tego kłopoty żołądkowe, które trwały przez kilka godzin. Na drugi dzień w nocy Lech Wałęsa odczuł kilkukrotnie kurcze nóg. „To wszystko jest do zniesienia. Oczywiście ratuję się masażami i delikatną gimnastyką .” – dodaje Lech Wałęsa.

Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał też, jak czuje się teraz, po prawie trzech dniach od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. „Właściwie wszelkie inności zmniejszyły się o połowę. żołądek wrócił do normy, skurcze w nogach też do normy, samopoczucie jak po tabletce jaś pozostało, + ogólne większe osłabienie.” – czytamy.

Jak widać u Lecha Wałęsy wystąpiły skutki uboczne. Dlaczego? To już kwestia indywidualna danego organizmu. Tak twierdzą naukowcy i specjaliści. Nieco więcej podejrzeń nabrali za to Internauci. Część osób… nie wierzy Wałęsie. „Te objawy bardziej pasują do lekkiego zdenerwowania/stresu – za dużo Pan o tym myśli, martwi i wsłuchuje. Jak Pan przestanie o tym myśleć, na pewno zaraz przejdzie! Zdrowia!”, „Trzeba zawsze wziąć pod uwagę możliwość, że te dolegliwości mogły wystąpić bez związku ze szczepionką. W tak podeszłym wieku już bardzo rzadko zdarzają się takie wspaniałe dni, gdy nic nie dolega i gdy nic nie boli…” – czytamy w jednych z komentarzy.

źródło: Facebook, wsieci24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozłam w Porozumieniu Jarosława Gowina. Część posłów wyjdzie z rządu Zjednoczonej Prawicy?
  2. Nauczyciele wzięci na odstrzał. Za udział w Strajku Kobiet grożą im poważne konsekwencje
  3. Ile emerytury dostaje Bohdan Łazuka? Ledwo wiąże koniec z końcem. „Jest marnie”

Zobacz również: