Jarosław Gowin

Ta wiadomość gruchnęła wczoraj późnym wieczorem. Dziennikarz RMF FM, Patryk Michalski podał nieoficjalnie, że zawieszony w prawach członka partii został wiceprezes Porozumienia, Adam Bielan. Sprawa ma także drugie dno. Dość ostro na ten temat, w mediach społecznościowych wypowiedział się Kamil Bortniczuk. W partii Jarosława Gowina robi się coraz bardziej nerwowo.

Rozłam w Porozumieniu? Co dalej z ugrupowaniem Jarosława Gowina?

Wydaje się, że Porozumienie Jarosława Gowina przeżywa najtrudniejszy okres odkąd zostało powołane do życia. Wczoraj wieczorem w mediach pojawiła się informacja o zawieszeniu w członkach partii jednego z liderów, a zarazem wiceprezesa Porozumienia, Adama Bielana. Za wszystkim mają stać… wewnętrzne spory.

„Nieoficjalnie: Adam Bielan zawieszony w prawach członka Porozumienia Jarosława Gowina. 24 głosy za, 2 przeciw. Według kolegów „wielokrotnie łamał statut partii”.” – przekazał Patryk Michalski z RMF FM. Chwilę później na Twitterze ruszyła lawina komentarzy.

„Zawieszenie Adama Bielana prawdopodobnie było spowodowane tym, że podczas dokonywania kwerendy dokumentów statutowych okazało się, że prezesowi Gowinowi trzy lata temu wygasła kadencja szefa partii” – przekazał Polsatowi News jeden z anonimowych polityków Porozumienia.

„Obrady już się zakończyły. Wielu członków /w tym ja/ odmówiło udziału w głosowaniu, ponieważ nie zapewniono jego tajności, a prezydium obradowało w niezgodnym ze statutem składzie. Jestem pewny w 200%, że zawieszenie Adama Bielana jest prawnie bezskuteczne.” – skomentował ostro Kamil Bortniczuk.

Ciekawe światło na całą sprawę rzucił też Jacek Gądek, dziennikarz Gazeta.pl. „W biurze krajowym Porozumienia zmieniono zamek w drzwiach, aby – wersja oficjalna – „poprawić poziom bezpieczeństwa”. Zaraz potem zawieszono Bielana, wiceprezesa partii. Był wewnętrzną opozycją wobec Gowina. Teraz „bielaniści” kwestionują zawieszenie i status Gowina jako prezesa” – czytamy na jego Twitterze.

Jak widać, sporo dzieje się wokół Porozumienia. Rozłam ugrupowania wisi w powietrzu. Jarosław Gowin może stracić co najmniej kilku posłów. Pytanie tylko co dalej, jeśli zdecydują się na taki krok? Czy opuszczą także rząd Zjednoczonej Prawicy? W każdym razie, jest gorąco.

źródło: RMF24, Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczyciele wzięci na odstrzał. Za udział w Strajku Kobiet grożą im poważne konsekwencje
  2. Kaczyński wstrząśnie rządem? Zaskakujący kandydat do zastąpienia Morawieckiego
  3. Jaką matką jest Księżna Kate? Poruszające wyznanie obiega świat z prędkością błyskawicy

Zobacz również: