Po sieci krąży informacja, iż Greta Thunberg opublikowała w sieci coś, co nie powinno się tam znaleźć. Mowa tu o dokumencie działającym na niekorzyść szwedzkiej aktywistki. A dotyczy on pośrednio ostatnich protestów rolników w Indiach.

Już od kilku miesięcy w Indiach odbywają się protesty tamtejszych rolników. Sprzeciwiają się oni nowym ustawom rolnym, który ma wpłynąć na liberalność tamtejszych praw dotyczących handlu produktami rolnymi. Indyjscy rolnicy obawiają się o swoje dochody, a w związku z tymi i o środki do życia.

[irp]

Greta Thunberg miała się wypowiedzieć na temat sytuacji w Indiach

Nastoletnia aktywistka klimatyczna Greta Thunberg opublikowała na Twitterze dokument zawierający tweety, które miała opublikować, oraz działania, które powinna podjąć w związku z obecnymi protestami w Indiach. Szybko usunęła tweet. – informuje na Twitterze zagraniczny portal breaking911.com. [ZOBACZ TWEETA TUTAJ]

Taki wpis nastolatko doprowadził do tego, że sprawą zainteresowała się indyjska policja. W Delphi wszczęto już śledztwo w ramach podejrzenia o przestępstwo spisku.

Ponadto jak donosi portal o2.pl materiały, o których mowa prawdopodobnie stworzyła kanadyjska fundację Poetic Justice Foundation organizująca „wydarzenia mające na celu kwestionowanie i zakłócanie systemowych nierówności i uprzedzeń”.

A co więcej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indii wydało już oświadczenie w sprawie Grety. W nim oskarża m.in. Gretę Thunberg o „wywoływanie sensacji i próby wyegzekwowania ich planu”.

Co więcej jak wynika z doniesień angielska stacja Times Now policja stolicy Indii wszczęła już formalne dochodzenie. Otwarcie oskarża się młodą aktywistkę o „tworzenie dysharmonii i bycie częścią większego spisku”.

[irp]

[irp]

Zobacz również: