Bayer Full powraca w wielkim stylu, w tym samym stylu co kilka miesięcy temu. Kolejny artysta oskarżył Sławomira Świerzyńskiego o plagiat. Mowa tu o najbardziej znanym hicie zespołu w Polsce.

Sprawę nagłośnił przyjaciel autora oryginalnej piosenki „Wszyscy Harcerze”, którą po 20 latach otworzył w zmienionej wersji Bayer Full, pt. „Wszyscy Polacy”, który szybko okazał się największym hitem zespołu.

Janusz Kuczborski to wspomniany przyjaciel autora, który wraz z Mariuszem Gabrychem udzielił wywiadu dla Televizornii. Mówi tam właśnie o utworze „Wszyscy Harcerze”, który powstał już w 1972 roku na obozie harcerskim. Przypomnijmy, że wielki hit zespołu „Wszyscy Polacy” ukazał się w latach 90.

[irp]

Dlaczego oskarżenie Beyer Full pojawiło się dopiero teraz?

Jak tłumaczył Mariusz Gabrych wersję „Wszyscy Polacy” usłyszał dosyć późno, bo dopiero w 2015 w filmie Macieja Bohhaniaka „Disco Polo” z Tomaszem Kotem w roli głównej. Wówczas dopiero dostrzegł podobieństwo.

„Wiedziałem wtedy, że do ZAiKS-u zgłaszają się pan Poznakowski, pani Rodowicz, pan Krajewski, a nie taki krasnoludek, jak ja. W dodatku niepełnoletni”

[irp]

Kolejny to plagiat? Co na to Bayer Full?

Jak dotąd żaden członek zespołu nie zajął w tej sprawie stanowiska, włącznie z samym liderem zespołu Sławomirem Świerzyńskim.

Komentarze w sieci jednak z godziny na godzinę się piętrzą. W świetle ostatnich sprzeczek z Kazikiem oraz innych oskarżeń o plagiat nie wygląda to dobrze. Kolejni fani są coraz bardziej zniechęceni do discopolowców.

[irp]

źródło: onet.pl, televizornia

Zobacz również: