Bayer Full powraca w wielkim stylu, w tym samym stylu co kilka miesięcy temu. Kolejny artysta oskarżył Sławomira Świerzyńskiego o plagiat. Mowa tu o najbardziej znanym hicie zespołu w Polsce.

Sprawę nagłośnił przyjaciel autora oryginalnej piosenki „Wszyscy Harcerze”, którą po 20 latach otworzył w zmienionej wersji Bayer Full, pt. „Wszyscy Polacy”, który szybko okazał się największym hitem zespołu.

Janusz Kuczborski to wspomniany przyjaciel autora, który wraz z Mariuszem Gabrychem udzielił wywiadu dla Televizornii. Mówi tam właśnie o utworze „Wszyscy Harcerze”, który powstał już w 1972 roku na obozie harcerskim. Przypomnijmy, że wielki hit zespołu „Wszyscy Polacy” ukazał się w latach 90.

ZOBACZ!  Zamieszania wokół "The Voice of Poland" ciąg dalszy. Pojawiło się oświadczenie

Dlaczego oskarżenie Beyer Full pojawiło się dopiero teraz?

Jak tłumaczył Mariusz Gabrych wersję „Wszyscy Polacy” usłyszał dosyć późno, bo dopiero w 2015 w filmie Macieja Bohhaniaka „Disco Polo” z Tomaszem Kotem w roli głównej. Wówczas dopiero dostrzegł podobieństwo.

„Wiedziałem wtedy, że do ZAiKS-u zgłaszają się pan Poznakowski, pani Rodowicz, pan Krajewski, a nie taki krasnoludek, jak ja. W dodatku niepełnoletni”

ZOBACZ!  Kolejna afera wokół 16-letniej Roxie po programie Telewizji Polskiej. Co tym razem?

Kolejny to plagiat? Co na to Bayer Full?

Jak dotąd żaden członek zespołu nie zajął w tej sprawie stanowiska, włącznie z samym liderem zespołu Sławomirem Świerzyńskim.

Komentarze w sieci jednak z godziny na godzinę się piętrzą. W świetle ostatnich sprzeczek z Kazikiem oraz innych oskarżeń o plagiat nie wygląda to dobrze. Kolejni fani są coraz bardziej zniechęceni do discopolowców.

ZOBACZ!  Fani wybrali tegorocznego zwycięzcę Eurowizji. Na reprezentanta Polski poskąpiono głosów

źródło: onet.pl, televizornia